Home

Фалшиви криптовалути използват БРИКС, за да крадат от инвеститорите

21.02.2024 7:00 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Фалшиви криптовалути използват БРИКС, за да крадат от инвеститорите

Изследователи в областта на сигурността установиха, че има тревожен ръст във фалшифицирането на криптовалути, като се обръща специално внимание на компаниите от списъка Fortune 100.

В неотдавнашен доклад на Resecurity се подчертава появата на фалшиви токени, имитиращи добре познати марки, правителствени органи и дори национални валути. Тази тенденция е особено разпространена в областта на децентрализираните финанси (DeFi) и в по-широката криптосфера, където измамниците се възползват от ентусиазма на инвеститорите чрез схеми като “rug-pull” и измамни инвестиционни възможности.

Един от забележителните примери, очертан от Resecurity, включва фалшив токен, наречен “BRICS”, който се възползва от шумотевицата около междуправителствената организация БРИКС, включваща Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка. Използвайки репутацията на организацията, измамниците провеждат първично предлагане на монети (ICO), за да популяризират фалшивия токен, като обещават различни стимули.

Тези измамници разпространяват дезинформация за потенциални нови членове, които се присъединяват към алианса, или предлагат инициативи като валута, подкрепена със злато. Според Resecurity платформи като Lobstr.co, известна с това, че улеснява създаването на токени в мрежата Stellar, са се превърнали в горещи точки за такива незаконни дейности поради адаптивния си характер.

Освен това Resecurity е сигнализирала за подобни фалшиви токени, представящи се за известни организации като петролни корпорации и национални регулаторни органи. Тези измами често се позовават на реномирани организации като Паричния орган на Сингапур и централните банки в Близкия изток.

Solidus Labs потвърди констатациите на Resecurity, като съобщи, че тези схеми са измамили над 2 милиона инвеститори, надминавайки броя на жертвите, засегнати от големи крипто фалити като FTX, Celsius и Voyager. Такива измами са предимно под формата на DeFi схеми, при които измамниците манипулират смарт договорите на токените, за да измамят инвеститорите, или т.нар. “exit” измами, при които парите на инвеститорите изчезват след продължителна промоция.

Достъпността и сравнително ниските бариери за навлизане в изпълнението на тези измами поставят значителни предизвикателства пред криптовалутния пейзаж. Resecurity подчертава необходимостта от повишена бдителност и стабилни регулаторни мерки за противодействие на измамните дейности.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ето колко е събрала кампанията на Тръмп от крипто дарения

Кампанията на бившия президент Доналд Тръмп отбеляза рязък ръст на крипто даренията, които вече надхвърлят $4 милиона, предимно в Биткойн.

26.07.2024 22:00 1мин. четене

Предупреждение за рисковете от стабилните монети на развиващите се пазари

В неотдавнашен доклад на Съвета за финансова стабилност (FSB) се предупреждава за значителни рискове, свързани с все по-широкото използване на глобални стабилни монети (GSC) на нововъзникващите пазари и в развиващите се икономики (EMDE).

26.07.2024 17:00 1мин. четене

Binance обяви важна актуализация за един от най-големите алткойни

Binance, най-голямта борса за криптовалути в световен мащаб, официално приключи замяната на токени и ребрандирането на Render (RNDR) в Render (RENDER).

26.07.2024 16:30 1мин. четене

Aмериканската икономика расте, на фона на скорошния срив на фондовия пазар

Въпреки мнението на мнозина, икономиката на САЩ бележи сравнително силен растеж, което може да е изненада за мнозина.

26.07.2024 16:11 2мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.