Еврото (EUR) падна под нивото на щатския долар (USD) за втори път от 20 години насам, като достигна и 20-годишно дъно.
Еврото падна под щатския долар за втори път от 2002 г. насам, сочат ценовите данни.
През последната година валутата е поевтиняла с над 15% спрямо USD. Тя достигна и 20-годишно дъно, тъй като изглежда, че Европа преживява задълбочаващ се криза, предизвикана от инвазията на Русия в Украйна.
Разходите в Европа се увеличават, както и в много други региони по света. Рязкото нарастване на енергийните нужди и прекратяването на доставките на газ от страна на Русия обаче засегнаха силно Европа.
Европейската централна банка предприе мерки, за да осигури известен контрол върху икономическите проблеми, пред които е изправена. Миналия месец тя обяви първото си увеличение на лихвените проценти от 11 години насам, докато инфлацията продължава да се повишава.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: PayPal се присъедини към TRUST мрежата на Coinbase
Основателят на Shapeshift Ерик Воорхийс също коментира развитието на ситуацията, като заяви, че еврото може да се е сринало с над 20% спрямо реалните стоки, тъй като самият щатски долар е спаднал с около 8.5% спрямо реалните стоки. Той направи тази връзка от спада на еврото с 16% спрямо щатския долар. Той прие, че европейците потребяват много стоки местно производство и веригата на доставки се осъществява предимно в евро.
So maybe I’m missing something… but here’s EUR falling ~16% against USD over the past year. And USD itself has fallen ~8.5% against real goods (CPI).
This implies EUR collapsed >20% against real goods, but all official European inflation figures are high single digits 🧐 https://t.co/WgdaXmUfT2
— Erik Voorhees (@ErikVoorhees) August 23, 2022
Обединеното кралство, което напусна Европейския съюз, също е изправено пред нарастващи икономически проблеми. Експертите твърдят, че инфлацията в региона може да достигне 18% заради нарастващите сметки за енергия. Това би било най-високото ниво на инфлация от почти 50 години насам. Икономиката на Обединеното кралство също така се сви с 11 % през 2020 г., което е най-големият скок, който тя е правила от над 300 години насам. Сега, с нарастващата инфлация и потенциалната енергийна криза, нещата могат да се влошат още повече.
Въпросите за покупателната способност и достъпността на стоките са постоянна тема на дискусии от началото на годината. Вече се наблюдава и значителен скок в цените на стоките, а прогнозираният темп на инфлация ще бъде значителен.
С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.
Web3 гигантът Animoca Brands се готви да излезе на борсата в Ню Йорк, възползвайки се от това, което счита за по-благоприятна за криптовалутите среда под управлението на президента Доналд Тръмп.
Появи се еуфория около предполагаемото пускане на меме монета от Truth Social, след като вайръл публикация предизвика хайп в меме средите.
Aave, един от водещите протоколи в децентрализираните финанси, достигна нов етап, като вече има над $40 милиарда в депозити на своите кредитни пазари.