Световните акции отбелязаха ръст, докато фючърсите върху американските индекси показаха смесени резултати в четвъртък след рекордните стойности на S&P 500 и Nasdaq Composite през предходната сесия.
Въпреки че пазарите в САЩ бяха затворени за Деня на независимостта, борсовите фючърси останаха активни. Фючърсите на Dow industrials се повишиха, тези на Nasdaq-100 леко се понижиха, а фючърсите на S&P 500 останаха стабилни.
Скокът на акциите на Tesla и по-слабите данни за пазара на труда дадоха тласък на S&P 500 и Nasdaq в сряда. Сега инвеститорите очакват доклада за работните места за юни, който ще бъде публикуван в петък и който се очаква да покаже създаването на 200,000 работни места и задържане на нивото на безработица на 4%.
По-бавното нарастване на броя на работните места или повишаването на безработицата може да означава икономическо охлаждане, което потенциално да накара Федералния резерв да обмисли намаляване на лихвените проценти през септември.
В Токио индексът Topix достигна нов връх, надминавайки максимума си от 1989 г. преди спукването на японския балон на активите.
В Европа вниманието беше насочено към парламентарните избори във Великобритания, като социологическите проучвания предвиждаха победа на Лейбъристката партия, а индексът FTSE 100 отбеляза ръст. В същото време във Франция индексът CAC 40 се повиши на фона на облекчението на инвеститорите от социологическите проучвания, които сочеха, че крайнодясната партия „Национален сбор“ няма да получи парламентарно мнозинство.
Спредът между доходността на френските и германските облигации се сви, а за продажбата на облигации на стойност $11 милиарда бе отбелязано силно търсене.
Флориан Йелпо от Lombard Odier Investment Managers посочи, че увеличаването на държавните разходи може да окаже натиск върху държавните облигации, което да доведе до разминаване в представянето на облигациите и акциите.
В Азия индекси като хонконгския Hang Seng, японските Topix и Nikkei 225 и индийския BSE Sensex достигнаха рекордни стойности.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.
Дългоочакваните плащания към кредитори от фалиралата крипто борса FTX се натъкнаха на сериозна пречка, след като FTX Recovery Trust обяви временно спиране на плащанията към потребители в 49 чуждестранни юрисдикции.