Европейският банков орган (EBA) завърши проекта на техническите стандарти съгласно регламента за пазарите на крипто активи (MiCA).
Този напредък е положителна стъпка в процеса на управление на развиващата се крипто индустрия и идва след прилагането на MiCA миналата година.
Окончателният проект на техническите стандарти очертава мерките, които се считат за разумни за създателите на криптовалути, стабилни монети и доставчиците на услуги за индустрията. Някои от тези стандарти включват, промяна в изискванията за собствен капитал, промени в разпоредбите за ликвидност и много строги планове за възстановяване на емитентите на криптоактиви.
Съгласно информацията емитентите трябва да провеждат стрес тестове при конкретни условия на финансов стрес, което би им помогнало да управляват операциите си в периодите на волатилност.
Освен това органът очерта процеса, по който компетентните органи могат да налагат повишени финансови изисквания на емитентите в зависимост от рисковите перспективи и резултатите от задължителните стрес тестове.
Стандартите предвиждат също така процеси, при които емитентите трябва да направят необходимите корекции на собствения капитал, така че да отговарят на повишените стандарти в рамките на определен срок (25 работни дни).
Също така се изясняват конкретни правила за минималното ниво на ликвидност на криптоактивите, като определя необходимите съотношения на резервните активи по дневен и седмичен падеж.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.