eToro, водеща социална платформа за търговия, разшири крипто услугите си в Германия, като въведе спот търговия чрез ново партньорство с DLT Finance.
Преди това германските потребители можеха да търгуват само със CFD-та върху криптовалути, но това ново споразумение им позволява да търгуват директно с криптовалути. DLT Finance ще улеснява всички сделки, докато Tangany ще предоставя попечителски услуги, за да гарантира сигурността на цифровите активи на клиентите.
За да получат достъп до тези нови услуги, германските клиенти трябва да приемат актуализираните Общи условия от eToro, DLT Finance и Tangany. Ако потребителите не успеят да завършат процеса на проверка, те няма да могат да търгуват или продават криптовалути, докато процесът не бъде завършен. Въпреки това, ако желаят, те могат да изтеглят своите дигитални активи при други регулирани попечители.
Новите функции за спот търговия включват лимитирани поръчки, опции за стоп-загуба и поемане на печалба, които предлагат на германските търговци по-голям контрол и гъвкавост в сравнение с крипто документите за разлика.
Поверителността и сигурността остават приоритет, като eToro гарантира, че само съществена информация за клиентите се споделя с партньорите му, в съответствие с политиките за защита на данните. Потребителите могат също така да прехвърлят активи към други портфейли или регулирани попечители, въпреки че това може да е свързано с такси.
Това развитие е част от по-широката стратегия на eToro за разширяване на предлагането на криптовалути. Въпреки неотдавнашните ограничения в страни като Франция и Австралия, партньорството на eToro с DLT Finance отразява ангажимента на компанията да развива своите крипто услуги в региони като Германия, където интересът нараства.
Комисията за ценни книжа и фючърси (SFC) на Хонконг планира да одобри повече борси за криптовалути до края на годината, според главния изпълнителен директор Джулия Лунг.
Федералната данъчна служба (FTA) на ОАЕ публикува изменения на Изпълнителния регламент на Федерален указ-закон № 8 от 2017 г., който регулира данъка върху добавената стойност (ДДС).
Coinbase обяви плановете си да извади от списъка на Европейската икономическа зона (ЕИП) някои стабилни монети до края на годината в очакване на по-строгите разпоредби в региона.
Турските инвеститори следят отблизо темата за данъчното облагане на криптовалутите, но министърът на финансите Мехмет Шимшек даде да се разбере, че в момента не се разглеждат данъци върху крипто и акциите.