Предизвикателството да се намери убедителна и ясна асансьорна площадка за Етериум е предмет на обсъждане за крипто аналитиците, особено след одобрението на осем спот ETF за Етериум от Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC).
За разлика от Биткойн, който лесно се рекламира, Етериум не разполага с подобен прост слоган, с който да привлече поколението на бейбибумърите.
Джеймс Чек, водещ анализатор в Glassnode, подчерта този проблем в публикация от 24 май, като заяви:
„При Етериум все още няма асансьор, въпреки дългогодишните опити“. ETF анализаторът на Bloomberg Ерик Балчунас повтори това мнение, подчертавайки трудността да се прормени целта на ETH в лесно разбираема звукова хапка, която да намери отклик сред по-възрастните инвеститори, особено тези във възрастовия диапазон 60-80 години.
Простото и ефективно представяне на Биткойн като „дигитално злато“ е утвърдено, което улеснява инвестиционните мениджъри да съобщават стойността му на своите клиенти. По-сложната функционалност и по-широките случаи на използване на
Етериум обаче затрудняват обобщаването му с една-единствена, запомняща се фраза. Мат Хоуган, главен инвестиционен директор в Bitwise, предположи в подкаст на Bankless, че новите участници често бъркат Bitcoin и Ethereum като просто различни валути. Той препоръча да ги сравним с различни софтуерни компании, като Salesforce и Microsoft, за да илюстрираме как всеки блокчейн е оптимизиран за различни цели.
Други представители на индустрията предложиха различни аналогии, за да уловят същността на Етериум. Адам Кокран, партньор във фирмата за рисков капитал „Cinneamhain“, описвайки ETH като „дигитален петрол“, като обясни, че той захранва децентрализирани протоколи и е едновременно продуктивен и носи доходност.
Тази седмица президентът Доналд Тръмп се готви да подпише мащабна изпълнителна заповед, която може радикално да промени начина, по който американците инвестират за пенсиониране.
Камарата на представителите на САЩ прие три новаторски законопроекта за криптовалутите, насочени към установяване на всеобхватен федерален надзор върху дигиталните активи, включително стабилните монети и по-широката инфраструктура на крипто пазара.
Камарата на представителите на САЩ одобри три важни законопроекта за криптовалутите, след като късно в сряда вечерта премина през решаващо процедурно гласуване.
Тайландската комисия по ценните книжа и фондовите борси (SEC) и Банката на Тайланд въведоха нова национална програма за криптовалутен пясъчник (sandbox), насочена към чуждестранните туристи.