Начало » Ето защо алткойните се представят по-добре от Биткойн през този пазарен цикъл

Ето защо алткойните се представят по-добре от Биткойн през този пазарен цикъл

20.06.2024 6:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ

Крипто анализаторът Майлс Дойчър съвсем наскоро представи становище за "основен фундаментален недостатък", който го кара да смята, че алткойните изостават в настоящата пазарна ера.

В публикация в X (Тwitter) на 18 юни Дойчър обясни, че проблемът е свързан с масовия финансов приток от рисков капитал (VC) в крипто пространството през 2021 г., който наскоро отново нарасна.

Той бе на мнение, че стартирането на нещо ново от тази вълна на VC финансиране е предизвикало значителен ръст във всички нови крипто стартъпи. „Общият паричен обем на крипто токените се е увеличил 3 пъти между 2021 и 2022 г.“, каза той. При последвалия мечи пазар много фирми отложиха стартирането на своите криптовалути. За Дойчър „стартирането на проект в условията на мечи пазар е равносилно на смъртна присъда“.

След като през есента на 2023 г. пазарът отново тръгна нагоре, отложените проекти бяха стартирани и до голяма степен наводниха пазара. Той също така отбеляза, че „само през последните два месеца различни хора са създали над 1 милион нови монети„. Значителното емитиране на нови токени е довело до това, което той описва като „алткойн дисперсия„, точно както хиперинфлацията на традиционните икономики. Той също така обясни: „Ако се създават повече токени, това на свой ред намалява покупателната способност на криптовалутата спрямо други валути (като американския долар).“ 

Продължаващият натиск върху продажбите, преплетен с липсата на свеж капитал на пазара, доведе до това, че алткойните се представят значително по-слабо от BTC.

Анализаторът също така предупреди, че инвеститорите на дребно са отблъснати от пазара, защото смятат, че не могат да спечелят. Той заяви:

„Изкривяването на частните пазари е един от най-големите (и най-вредни) проблеми в крипто, особено в сравнение с други пазари като акции и недвижими имоти. Това изкривяване се превръща в проблем, защото търговците на дребно чувстват, че не могат да спечелят. А ако се чувстват така, сякаш не могат да спечелят, те няма да участват в играта.“

Новите проекти често стартират с високи пазарни капитали, което оставя ограничено пространство за откриване на цените и бавно източва капитала, тъй като частните инвеститори се освобождават от своите токени.

Въпреки това Дойчър смята, че бъдещето на крипто пазара въпреки тези трудности със сигурност е светло. Той е убеден, че „пазарът винаги ще се самокоригира и приспособява“ и че един по-благоприятен за търговията на дребно пазар ще бъде от полза за всички.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

От Cardano обявиха едно от най-мащабните airdrop събития в историята

Чарлз Хоскинсън разкри нови разработки в мрежата на Cardano, Midnight, фокусирана върху поверителността, включително масивна мулти-верижна airdrop инициатива, насочена изцяло към потребителите на дребно.

16.05.2025 19:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Binance разширява платформата си за търговия с фючърси с ново предложение

Binance разширява гамата си от деривати с въвеждането на нов безсрочен фючърсен договор, базиран на Civic (CVC). Това е ход, който е в съответствие с по-широката стратегия на платформата за диверсифициране на фючърсните си предложения и задоволяване на нарастващото търсене от страна на потребителите.

16.05.2025 17:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Публична блокчейн компания променя стратегията си от Биткойн към Етериум

BTCS се ориентира към Етериум, като разкрива планове да натрупа до $57.8 милиона в ETH като част от по-широка инфраструктура и разширяване на стейкинга.

16.05.2025 14:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Фондация Етериум с нова инициатива за институционални стандарти за сигурност

Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.

16.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.