Начало » Други » Ето на какво Bitstamp залага бъдещото си развитие

Ето на какво Bitstamp залага бъдещото си развитие

10.04.2022 17:41 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето на какво Bitstamp залага бъдещото си развитие

Bitstamp, една от най-старите крипто борси в бизнеса, залага бъдещето си на солидно обслужване на клиентите и надеждност, тъй като е насочена към „необслужвана“ аудитория, включително жени и по-възрастни инвеститори.

Борсата прокарва своето „водещо на пазара“ време на работа, отвореност към регулаторите и възможността потребителите да се обаждат на телефонната ѝ линия за обслужване на клиенти, казаха главният изпълнителен директор Джулиан Сойер и Робърт Загота, ръководител на американското подразделение на Bitstamp, в интервю по време на конференцията „Bitcoin 2022“ в Маями тази седмица.

„Преди няколко години това бяха пионери — както институционални, така и търговци — и те биха приели всичко, за да влязат“, каза Загота, който се присъедини към Bitstamp от конкурента Kraken миналия юли. „Но през следващите няколко вълни на приемане те имат различни очаквания.“

Базираната в Люксембург борса, която беше основана през 2011 г. и придобита от частна инвестиционна компания NXMH през 2018 г., контролира само около 2% от пазара за спот търговия между криптовалути и фиат, в сравнение с около 27% от пазарния лидер Coinbase. Тъй като се стреми да спечели пазарен дял, Bitstamp се стреми да достигне до по-стара, по-предпазлива демографска група – и нетърпеливо да подчертае, че това е една от само четирите борси, получили рейтинг AA от Cryptocompare.

„Тези хора просто се опитват да диверсифицират портфолиото си и ще се интересуват повече от това какво е AA спрямо някой, който оперира от някое офшорно място“, казва Загота.

През последната година борсата удвои броя на клиентите си и увеличи средната възраст на потребителите от 37 на 39 години.

„Мисля, че жените са били недостатъчно обслужени, когато става въпрос за света на криптовалутите и просто се случва – по различни причини – това е една от най-бързо развиващите се демографики на Bitstamp“, каза Загота.

Bitstamp обслужва както клиенти на дребно, така и институционални клиенти. Все пак Сойер отбелязва, че докато институционалните сделки представляват около 80% от обема, това означава само около 45% от приходите, тъй като те плащат по-ниски такси от продажбите на дребно. Компанията генерира 54.5 милиона евро ($59 милиона) от продажби през 2020 г., което доведе до печалба преди облагане с данъци от 20.8 милиона евро, според най-новия ѝ набор от сметки.

Освен че се разраства чрез привличане на по-консервативни инвеститори, Bitstamp вижда и възможности за разширяване чрез увеличаване на операциите си в САЩ.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Голяма американска банка споделя тревожно преудпреждение за икономиката

От няколко години борсата изпълнява функции за ‘back-end’ крипто търговия за фирми за финансови услуги в Европа. Сега компанията се надява да започне да предлага подобен продукт на американския пазар – и го брандира „Bitstamp като услуга“.

„Има голямо търсене от нашите потенциални клиенти в САЩ, които казват: „Искаме да имаме тази способност. Ние правим нещо друго във финансовите услуги. Нашите клиенти ни искат криптовалута. Как да направим това, за да се конкурираме?“, каза Сойер.

Той каза, че Bitstamp не може да сподели имената на европейските компании, които обслужва в момента, въпреки че бъдещите договори, които подписват, ще позволят повече прозрачност.

Въпреки толкова много борси, които се конкурират за пазарен дял, Загота каза, че все още не е вероятно да видим голяма консолидация в сектора.

„Нивото на иновациите, което се случва в това пространство в момента, все още е толкова бързо. И така мисля, че фазата на консолидация може да бъде изтласкана. Защото има толкова много отворени фронтове, по които компаниите и предприемачите напредват“, каза той.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ето как да разчитаме крипто индекса на страха и алчността

Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.

14.07.2025 17:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Управителят на Английската централна банка с предупреждение за стабилните монети

Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.

14.07.2025 12:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Националната банка на Чехия инвестира в Coinbase

Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.

14.07.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Златото превъзхожда американския пазар на акции в продължение на 25 години

В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.

13.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.