Начало » Биткойн » Ето коя технология не пострада при вчерашния глобален срив

Ето коя технология не пострада при вчерашния глобален срив

20.07.2024 12:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето коя технология не пострада при вчерашния глобален срив

С напредъка на света в дигиталната ера зависимостта от технологиите става все по-очевидна. Дигиталните инструменти и платформи вече играят решаваща роля във всичко - от комуникацията до бизнес операциите.

Тази зависимост обаче води до собствен набор от предизвикателства, както показват неотдавнашните проблеми, с които се сблъска CrowdStrike, водеща световна компания за киберсигурност. Проблемна актуализация доведе до широко разпространени прекъсвания на работата на системата, което се отрази на критични сектори като корабоплаването и пътуванията. Този инцидент подчерта уязвимостта, присъща на централизираните дигитални инфраструктури.

Грешката предизвика поредица от сривове на системата, в резултат на което на екраните по целия свят се появи прословутият „син екран на смъртта“. CrowdStrike бързо установи и отстрани проблема, като увери клиентите, че той не се дължи на кибератака и че е налице поправка.

На фона на хаоса се появиха коментари за устойчивост, които се фокусират върху Биткойн. За разлика от системите, засегнати от инцидента с CrowdStrike, децентрализираната криптовалута остана незасегната.

Тарас Кулик, главен изпълнителен директор на SunnySide Digital, отдаде тази стабилност на инфраструктурата на BTC, която работи предимно с Linux-базирани системи. Децентрализираният характер на Биткойн, независим от централизирани структури и патентован софтуер, подчертава стабилността на блокчейн технологията:

Ако погледнете графиката на хаш рейта на Биткойн, [ще видите], че метриката е напълно незасегната

Сенатор Синтия Лумис, която подкрепя крипто технологията, също подчерта надеждността на блокчейн през този период.

Тя риторично попита:

Знаете ли коя форма на валута не е била засегната от широко разпространени киберпрекъсвания?… Биткойн.

Лумис завърши изказването си с „Vires in Numeris“ – латинска фраза, означаваща „Сила в числата“, позовавайки се на многобройните валидиращи възли, които обработват транзакциите с Биткойн.

Стабилността на Биткойн се дължи на това, че той не разчита на софтуера на Microsoft, както отбеляза Кулик:

….Докато банките в световен мащаб бяха изправени пред спиране на работата поради проблеми със сървърите, Биткойн продължи да функционира безупречно, демонстрирайки устойчивостта на своята технология.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Биткойн регистрира връх в социалните крипто трендове – какви са причините?

Докато алткойните се радват на силни резултати на пазарите, Биткойн продължава да доминира в крипто социалните медии, според доклад от 3 юли на компанията за ончейн анализи Santiment.

04.07.2025 8:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Новият законопроект на Доналд Тръмп е одобрен – ще се отрази ли на криптовалутите?

Конгресът официално прие историческия икономически пакет на президента Доналд Тръмп, който представлява мащабен законопроект, съчетаващ агресивни данъчни облекчения с дълбоки съкращения на федералните разходи.

04.07.2025 7:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Биткойн може да се понижи до $90,000, твърди експерт

Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.

03.07.2025 22:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Биткойн китовете продължават да акумулират – ВТС с ново постижение

Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.

03.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.