Home

Ето коя технология не пострада при вчерашния глобален срив

20.07.2024 12:00 2мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето коя технология не пострада при вчерашния глобален срив

С напредъка на света в дигиталната ера зависимостта от технологиите става все по-очевидна. Дигиталните инструменти и платформи вече играят решаваща роля във всичко - от комуникацията до бизнес операциите.

Тази зависимост обаче води до собствен набор от предизвикателства, както показват неотдавнашните проблеми, с които се сблъска CrowdStrike, водеща световна компания за киберсигурност. Проблемна актуализация доведе до широко разпространени прекъсвания на работата на системата, което се отрази на критични сектори като корабоплаването и пътуванията. Този инцидент подчерта уязвимостта, присъща на централизираните дигитални инфраструктури.

Грешката предизвика поредица от сривове на системата, в резултат на което на екраните по целия свят се появи прословутият „син екран на смъртта“. CrowdStrike бързо установи и отстрани проблема, като увери клиентите, че той не се дължи на кибератака и че е налице поправка.

На фона на хаоса се появиха коментари за устойчивост, които се фокусират върху Биткойн. За разлика от системите, засегнати от инцидента с CrowdStrike, децентрализираната криптовалута остана незасегната.

Тарас Кулик, главен изпълнителен директор на SunnySide Digital, отдаде тази стабилност на инфраструктурата на BTC, която работи предимно с Linux-базирани системи. Децентрализираният характер на Биткойн, независим от централизирани структури и патентован софтуер, подчертава стабилността на блокчейн технологията:

Ако погледнете графиката на хаш рейта на Биткойн, [ще видите], че метриката е напълно незасегната

Сенатор Синтия Лумис, която подкрепя крипто технологията, също подчерта надеждността на блокчейн през този период.

Тя риторично попита:

Знаете ли коя форма на валута не е била засегната от широко разпространени киберпрекъсвания?… Биткойн.

Лумис завърши изказването си с „Vires in Numeris“ – латинска фраза, означаваща „Сила в числата“, позовавайки се на многобройните валидиращи възли, които обработват транзакциите с Биткойн.

Стабилността на Биткойн се дължи на това, че той не разчита на софтуера на Microsoft, както отбеляза Кулик:

….Докато банките в световен мащаб бяха изправени пред спиране на работата поради проблеми със сървърите, Биткойн продължи да функционира безупречно, демонстрирайки устойчивостта на своята технология.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Franklin Templeton и Citi се насочват към блокчейна на Solana

Световните финансови лидери Franklin Templeton и Citigroup разкриха плановете си да използват блокчейна Solana в предстоящите си предложения за финансови услуги.

21.09.2024 13:15 1мин. четене Kosta Gushterov

CBDC: Банката на Канада спира разработката и насочва фокуса към платежните системи

Банката на Канада обяви, че прекратява усилията си по отношение на дигиталната валута на дребно на централната банка (CBDC), както се посочва в актуализация на нейния уебсайт.

21.09.2024 11:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

IPO за Circle и преход към Уолстрийт през 2025 г.

Според главния изпълнителен директор Джереми Алер Circle се подготвя за първичното си публично предлагане (IPO) и ще премести централата си на Уолстрийт през 2025 г.

21.09.2024 9:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

BNY Mellon получи одобрение за крипто попечителство от SEC

BNY Mellon, най-голямата попечителска банка в САЩ, според съобщенията е получила освобождаване от счетоводния бюлетин 121 на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) за своите институционални операции по крипто попечителство.

21.09.2024 9:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.