Сриналата се крипто борса FTX дължи над $3 милиарда на 50-те си най-големи кредитори, но все още няма оповестени имена.
Според информацията общата сума възлиза на около $3.1 милиарда. Дългът към десетте най-големи кредитори се равнява на около $1.45 милиарда, като най-голямата сума към един кредитор е $225 милиона.
В подадената документация се казва, че списъкът на кредиторите, притжаващи 50-те най-големи необезпечени вземания, трябва да бъде представен в рамките на производство по глава 11 или глава 9. Също така се подчертава, че изброените суми подлежат на допълнително разследване.
В заявлението се казва още:
Списъкът на 50-те най-големи необезпечени вземания се основава на наличната към момента информация за кредиторите на Длъжниците, включително информация за клиентите, която е могла да бъде прегледана, но не е достъпна по друг начин в момента.
Продължава разследването на Длъжниците по отношение на изброените суми, включително плащания, които може да са били извършени, но все още не са отразени в счетоводните им книги и записи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): Цената на хеша достигна историческо дъно
FTX подаде молба за защита от фалит по глава 11 преди около две седмици, като посочи, че притежава активи и пасиви на стойност между $10 и $50 милиарда, а броят на кредиторите е повече от 100,000.
В доклад на Financial Times се посочва, че в навечерието на фалита сриналата се крипто борса е имала само $900 милиона ликвидни активи а задълженията възлизат на $8.9 милиарда.
В подадената документация преди това се посочваше, че компанията може да има общо над един милион кредитори.
Финансовият автор Робърт Кийосаки отново алармира за икономическото състояние на Америка.
Майкъл Сейлър, високопоставен защитник на Биткойн и изпълнителен председател на MicroStrategy, отново нашумя – този път с най-голямото първично публично предлагане (IPO) през 2025 г.
Главният технологичен директор на Ripple Дейвид Шварц отговори на подновените спорове в общността на XRP относно загубата на около 32,000 блока от първите дни на XRP Ledger.
Последната седмица на юли се очертава като ключова за световните пазари с множество икономически събития с голямо въздействие върху САЩ, които могат да предизвикат волатилност при акциите, облигациите и крипто активите.