От старта си през март 2024 г. токенизираният USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL) на BlackRock е донесъл дивиденти в размер на $7 милиона.
Този фонд, който инвестира в американски облигации, парични средства и репо-сделки, увеличи месечните си изплащания на дивиденти, като само през юли те достигнаха $2.12 милиона.
През април BUIDL изпревари BENJI фонда на Franklin Templeton, за да стане най-големият токенизиран фонд за държавен дълг. До юли 2024 г. BUIDL е натрупал инвестиции на стойност $500 милиона, запазвайки водещата си позиция на пазара.
Тенденцията за токенизиране на финансови активи продължава да се разраства, като Goldman Sachs планира да представи нови токенизирани продукти, фокусирани върху дълговите пазари на САЩ и Европа през следващата година.
Държавният дълг на САЩ вече надхвърли $35 трилиона, което накара някои анализатори да прогнозират, че това може да насочи инвеститорите към Биткойн като предпазна мярка срещу инфлацията.
Междувременно бившият председател на парламента на САЩ Пол Райън предполага, че търсенето на токенизирани дългови инструменти на САЩ може да помогне за подкрепа на стойността на долара.
След двугодишно отсъствие, крипто кредитора Nexo се завръща на пазара в САЩ, управлявайки активи на стойност $11 милиарда и давайки сигнал за подновен оптимизъм за дигиталните финанси в страната.
Водещият американски икономист професор Стив Ханке алармира за признаци, че днешната икономическа обстановка започва да прилича на условията, които са предизвикали Голямата депресия.
През 2025 г. крипто пазарът ще преживее бум, а милиардерът и инвеститор Чамат Палихапития смята, че това не е случайно.
Circle, компанията зад популярната стабилна монета USDC, разширява глобалното си присъствие след получаване на важен регулаторен лиценз в Обединените арабски емирства.