От старта си през март 2024 г. токенизираният USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL) на BlackRock е донесъл дивиденти в размер на $7 милиона.
Този фонд, който инвестира в американски облигации, парични средства и репо-сделки, увеличи месечните си изплащания на дивиденти, като само през юли те достигнаха $2.12 милиона.
През април BUIDL изпревари BENJI фонда на Franklin Templeton, за да стане най-големият токенизиран фонд за държавен дълг. До юли 2024 г. BUIDL е натрупал инвестиции на стойност $500 милиона, запазвайки водещата си позиция на пазара.
Тенденцията за токенизиране на финансови активи продължава да се разраства, като Goldman Sachs планира да представи нови токенизирани продукти, фокусирани върху дълговите пазари на САЩ и Европа през следващата година.
Държавният дълг на САЩ вече надхвърли $35 трилиона, което накара някои анализатори да прогнозират, че това може да насочи инвеститорите към Биткойн като предпазна мярка срещу инфлацията.
Междувременно бившият председател на парламента на САЩ Пол Райън предполага, че търсенето на токенизирани дългови инструменти на САЩ може да помогне за подкрепа на стойността на долара.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.