От старта си през март 2024 г. токенизираният USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL) на BlackRock е донесъл дивиденти в размер на $7 милиона.
Този фонд, който инвестира в американски облигации, парични средства и репо-сделки, увеличи месечните си изплащания на дивиденти, като само през юли те достигнаха $2.12 милиона.
През април BUIDL изпревари BENJI фонда на Franklin Templeton, за да стане най-големият токенизиран фонд за държавен дълг. До юли 2024 г. BUIDL е натрупал инвестиции на стойност $500 милиона, запазвайки водещата си позиция на пазара.
Тенденцията за токенизиране на финансови активи продължава да се разраства, като Goldman Sachs планира да представи нови токенизирани продукти, фокусирани върху дълговите пазари на САЩ и Европа през следващата година.
Държавният дълг на САЩ вече надхвърли $35 трилиона, което накара някои анализатори да прогнозират, че това може да насочи инвеститорите към Биткойн като предпазна мярка срещу инфлацията.
Междувременно бившият председател на парламента на САЩ Пол Райън предполага, че търсенето на токенизирани дългови инструменти на САЩ може да помогне за подкрепа на стойността на долара.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.