Home

Ето колко банки са застрашени от това да се сринат

02.05.2024 21:00 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето колко банки са застрашени от това да се сринат

Нестабилността на някои банки в Съединените щати се превръща във все по-сериозен проблем, който има последици както за финансовия сектор, така и за икономиката като цяло.

В условията на нарастващи лихвени проценти и значителен дял на незастраховани депозити няколко банки се намират на ръба на колапса. Анализ, основан на неотдавнашeн доклад, откроява група институции, изправени пред повишена уязвимост, което предизвиква внимание към техните несигурни финансови позиции.

На преден план в това отношение са 186 банки в цялата страна, определени като особено податливи на фалит или срив. Тези банки, както разкрива докладът, озаглавен “Затягане на паричната политика и нестабилност на банките в САЩ през 2023 г.“, се борят с неблагоприятните последици от повишаването на лихвените проценти и значителната зависимост от незастраховани депозити. Проучването подчертава потенциалните загуби на пазарна стойност, понесени от отделните банки в условията на кампанията на Федералния резерв за повишаване на лихвените проценти. Освен това то хвърля светлина върху степента, в която тези банки зависят от финансиране от незастраховани вложители, особено от тези, които притежават сметки на стойност над $250,000.

Последиците от тези констатации се простират отвъд банковата индустрия. Ако половината от незастрахованите вложители бързо изтеглят средствата си от тези уязвими институции, дори застрахованите вложители могат да се сблъскат с обезценка. Подобен сценарий би поставил значителни предизвикателства, които потенциално биха наложили намесата на регулаторни органи като Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC). Сривът на Silicon Valley Bank служи като ярък пример, илюстриращ как обезценяването на активите, съчетано с изтеглянето на влогове, може да доведе до фалит на финансова институция.

В светлината на тези събития вниманието все повече се насочва към потенциалните последици от банковите фалити. Икономическата стабилност на засегнатите региони, интегритетът на финансовата система и благосъстоянието на вложителите – всичко това е под въпрос. Със задълбочаването на дискусиите около интервенцията и рекапитализацията заинтересованите страни от различни сектори следят отблизо ситуацията, осъзнавайки дълбоките последици от банковите фалити за икономиката като цяло.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ето колко е събрала кампанията на Тръмп от крипто дарения

Кампанията на бившия президент Доналд Тръмп отбеляза рязък ръст на крипто даренията, които вече надхвърлят $4 милиона, предимно в Биткойн.

26.07.2024 22:00 1мин. четене

Предупреждение за рисковете от стабилните монети на развиващите се пазари

В неотдавнашен доклад на Съвета за финансова стабилност (FSB) се предупреждава за значителни рискове, свързани с все по-широкото използване на глобални стабилни монети (GSC) на нововъзникващите пазари и в развиващите се икономики (EMDE).

26.07.2024 17:00 1мин. четене

Binance обяви важна актуализация за един от най-големите алткойни

Binance, най-голямта борса за криптовалути в световен мащаб, официално приключи замяната на токени и ребрандирането на Render (RNDR) в Render (RENDER).

26.07.2024 16:30 1мин. четене

Aмериканската икономика расте, на фона на скорошния срив на фондовия пазар

Въпреки мнението на мнозина, икономиката на САЩ бележи сравнително силен растеж, което може да е изненада за мнозина.

26.07.2024 16:11 2мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.