Април ще влезе в историята на пазара на криптовалути като месец с най-голям брой хакове както в DeFi, така и в NFT индустрията. Наскоро стана ясно, че хакерската група Zachxbt стои зад последните хакове в индустрията.
Хакерската група зад повечето хакове на NFT в Discord през последните няколко месеца в момента държи около $4 милиона в Етериум (ETH) в основните си портфейли. Въпреки че сумата не изглежда значителна предвид броя на отчетите в индустрията, трябва да имаме предвид, че тя не включва средства, преместени чрез решения за смесване на монети, което със сигурност е най-голямата част от откраднатите пари.
1/ With all of the NFT Discord hacks over the past few months I thought it would be beneficial to map out one of the groups doing them
Currently $3.9m (1355 ETH) sits in their main wallets which are highlighted below
This number doesn’t include what has already been cashed out pic.twitter.com/4kECBTuNCq
— zachxbt (@zachxbt) April 25, 2022
Последният хак, състоял се миналия уикенд, позволи на хакерите да спечелят над $300,000 в ETH чрез продажба на откраднати NFT. Хакът позволи на Zachxbt да следва маршрута на средствата, които се преместват активно от портфейл в портфейл. По-късно ETH се озовава в основния портфейл, който съдържа гореспоменатата сума.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Над $100 милиарда се вливат в крипто пазара – Биткойн отново над $40,000
С помощта на ENS, свързан с портфейли, забелязани в схемата, Zachxbt успя да проследи акаунтите на хакерите в Twitter. Зад хакването на The333Club стояха поне четири ENS адреса, като два от тях бяха свързани с анонимни акаунти в Twitter.
Според изследователя това е само една от многото хакерски групи, които използват уебсайтове за социално инженерство и фишинг за кражба на чужди NFT или пари под каквато и да е форма. Съобщава се, че тези групи произхождат от уебсайтове на форуми и вече може да са направили осемцифрена сума само от NFT измама.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.