Начало » Други » Ето кои са държавите с най-приятелско отношение към криптовалутите в последно време

Ето кои са държавите с най-приятелско отношение към криптовалутите в последно време

02.10.2019 20:15 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето кои са държавите с най-приятелско отношение към криптовалутите в последно време

САЩ може и да не действат бързо, но вие може да разгледате класацията на топ 5-те държави, които предприемат положителни действия спрямо криптовалутите напоследък.

Топ 5 про-крипто държави

САЩ значително забави пускането на Биткойн ETF , като същевременно поиска повече подробности за ICO проектите. Обединеното кралство се стреми да издири „убягващите данъци“ и да блокира крипто дериватите за търговци на дребно.

В Китай е незаконно да се сключват сделки или да се търгува с криптовалути. А в страни като Боливия, Египет и Индонезия това е абсолютно забранено. Така че е наистина радостно да виждаме други юрисдикции, които заемат про-крипто позиция.

1. Венецуела

Нека отдадем на една от най-корумпираните и измъчена от кризи държава от Латинска Америка известна заслуга като една от страните с най-приятелско отношение към криптовалутите.

Не само криптовалутите като Биткойн и Dash осигуряват утеха на венецуелците като средство за защита на тяхното богатство и извършване на плащания – правителството обмисля да добави Биткойн и Етериум към своите (изчерпващи се) резерви на централната банка.

Едва ли това е блестящ пример за фискална отговорност през последните години. Въпреки това, страните, притежаващи криптовалути като законни резерви, може да започнат да се превръщат в тенденция през следващите години.

2. Украйна

Докато Русия остава с донякъде загадъчна позиция, що се отнася до криптовалутите, съседна Украйна предприема по-различен подход. Само преди два дни Министерския съвет на страната обяви, че планира да легализира криптовалутите.

В доклад, в който подробно се описват стъпките на Украйна към модернизиране на икономиката, се споменава и технологията на блокчейн, тъй като министерството планира да го интегрира в своята регистрационна система.

За да бъде ясно, криптовалутите понастоящем не са забранени в Украйна, но те нямат официален правен статут. Този смел ход може просто да превърне източноевропейската държава в център за криптовалути и блокчейн компании.

3. Португалия

Португалия се появи за пръв път на радара за много крипто предприемачи, като обяви в края на август, че няма да начислява данък върху всички приходи от дигиталните активи.

Освен това, всички сделки с криптовалути също са със 100% облекчение на данъците. Така че, ако не ви е минавало през ума да се насочите към приятните и слънчеви плажове на Португалия, сега имате допълнителен стимул.

На всичкото отгоре страната е изключително отворена, що се отнася до нововъзникващите технологии като цяло. Лисабон е домакин на Web Summit всяка година, което е една от най-големите технологични конференции в света.

4. Маршаловите острови

С незначително население от малко над 50 000 жители, които са разпределени на повече от 1000 острова (повечето от тях необитаеми), Маршаловите острови могат да станат първата държава в света, използвала криптовалута като законно платежно средство.

Да, видяхме Petro, PayMon и няколко други съмнителни криптовалути, представени като средства за заобикаляне на американските санкции. Но криптовалутата на Маршаловите острови е различна.

Тя ще работи на блокчейн с алгоритмично програмиран процент на инфлация, но за разлика от всяка друга криптовалута, в Маршаловите острови тя ще бъде призната като законно платежно средство.

5. Германия

През миналия месец Германия обяви намеренията си да продължи напред с „Bundes-chain“ и да създаде поддържана от държавата дигитална валута, която да работи върху самия блокчейн.

Не само това, но част от германската блокчейн стратегия включва създаването на екосистема и правна рамка за крипто стартъпите в страната.

Германия също заема гъвкава позиция по отношение на STO, което я прави една от страните с най-позитивно отношение към криптовалутите в Европа. Тя пусна първото по рода си регулирано предлагане на секюрити токени през май тази година.

Усилията на германските регулатори може да са реакция, която се противопоставя на Libra и криптовалути като нея, но това не променя факта, че страната напредва с развитието и интегрирането на блокчейн технологията.

Промяната започва да се случва, когато все повече и повече страни разбират важността на блокчейн технологията – и горепосочените про-крипто държави са начело на зараждащата се крипто революция.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Coinbase укрепва позициите си в DeFi сферата

Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.

11.07.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Grayscale призовава SEC да разреши мулти-крипто ETF-ите

Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.

11.07.2025 21:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Robinhood вече предлага стейкинг за Етериум и Solana за потребителите в САЩ

Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.

11.07.2025 15:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето какво ще подхрани следващия възход на криптовалутите според директора на Binance

Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.

11.07.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.