Изтормозената от бедност Венецуела смята да добави крипто активите си към намаляващите си международни резерви, съобщават от Bloomberg.
Касата на централната банка е спаднала $7,9 милиарда, което е най-ниското ниво за повече от три десетилетия.
Petróleos de Venezuela, S.A. (PDVSA), държавният петролен гигант, изглежда притежава криптовалути (а именно Биткойн и Етериум) и не знае как да управлява своите дигитални активи по най-ефективния начин.
Нещо повече, цената на тока във Венецуела е една от най-ниските в света и страната разполага с един от най-мощните хидроелектрически генератори в Латинска Америка. Разумно е тогава да се мисли, че правителството на Мадуро би могло да разкрие фермите за добив на Биткойн и Етериум в страната, въпреки недостатъците в енергийната ѝ мрежа.
Това ще бъде проблем за правителството на Мадуро, като се имат предвид санкциите, с които Венецуела се сблъсква в момента.
Ако страната има Биткойн, Етериум или която и да било друга криптовалута, правителството е длъжно да разкрие тази информация на Националното събрание, така че обществеността ще получи официален отговор на това най-рано през януари 2020 г.
От друга страна, използването на Биткойн и Етериум за улесняване на международните сделки не би било толкова лесно. За да се конвертират тези монети във фиат, всеки, който желае да търгува с Венецуела, трябва да се съобрази с KYC (Опознай своя клиент) правилата, определени от всяка борса или OTC бюро, които в много случаи се подчиняват на законите на Съединените щати или други държави, които са повлияни от американските политики.
Дотогава трябва да очакваме правителството на Мадуро да го пази възможно най-поверително, за да избегне евентуални противодействия от страна на неговата опозиция.
Венецуела се опита да лансира своят Petro, но подкрепената от държавата криптовалута беше провал.
Както бе съобщено, Северна Корея беше обвинена в ръководенето на три хакерски групи, които откраднаха стотици милиони долари от големите борси за криптовалути. На всичкото отгоре „държавата-отшелник“ вече работи върху собствената си монета, която ще бъде подобна на Биткойн (BTC).
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.