В последния доклад на Fidelity се очаква, че все по-широката употреба на стабилни монети в Етериум ще задълбочи технологичната и функционалната разлика между него и Биткойн, както и други блокчейн платформи от първи слой.
В доклада се посочва, че BTC и ЕТН все повече ще се разминават в технологичните си роли, което ще доведе до различни случаи на употреба и ще предложи разнообразни възможности за инвеститорите.
По-конкретно, разширяването на транзакциите със стабилни монети в Етериум се изтъква като фактор, който ще повиши полезността на алткойна в сравнение с неговите конкуренти.
Fidelity изтъква, че ЕТН служи като основна платформа за прехвърляне на активи, докато Биткойн по-често се използва като дългосрочно средство за съхранение на стойност.
През 2023 г. в Етериум са регистрирани приблизително $3.5 трилиона в трансфери на стабилни монети, в сравнение с $3.4 трилиона в Биткойн и $1.4 трилиона в транзакции в ETH. Тази разлика подчертава ролята на BTC като хедж срещу инфлация, а не като транзакционна валута.
Fidelity стига до заключението, че макар водещите криптовалути да служат за различни цели, техните допълващи се роли могат да бъдат от полза за инвеститорите. Мрежовите ефекти на Етериум представляват значително предимство пред другите платформи за смарт договори, което прави трудно за конкурентите да ги настигнат.
Пробивът на Биткойн до ново историческо ниво над $118,000 поднови импулса на крипто пазара. Докато самият BTC отбеляза добри печалби, няколко алткойна се възползваха от подновения интерес на инвеститорите.
Спот Биткойн ETF-ите отбелязаха огромен приток от над $1 милиард в един ден в четвъртък, подхранван от скока на водещия дигитален актив до ново историческо постижение над $118,000.
След като Биткойн премина над $118,000, новите макроикономически и ончейн данни сочат, че ралито може би все още е в началото си.
Скокът на Биткойн до нови рекордни нива се развива по различен начин от предишните ралита, според доклад от 11 юли на компанията за крипто проучвания и инвестиции Matrixport.