Микъл, уважаван съветник по благосъстоянието и пазарен коментатор, наскоро обсъди потенциалното влияние на ликвидност при поискване или On-Demand Liquidity (ODL) на Ripple върху стойността на XRP.
Противно на някои твърдения, че дейностите по покупко-продажба в рамките на транзакциите с ODL се отменят взаимно, Микъл смята, че повишената нужда на маркетмейкърите да държат XRP вероятно ще увеличи цената му.
Той изтъкна, че макар някои критици да твърдят, че ODL транзакциите са ценово неутрални поради едновременната покупка и продажба на XRP, те пропускат важен фактор. Маркетмейкърите, които отговарят за улесняването на тези сделки, трябва да поддържат резерви от XRP, за да посрещнат пазарното търсене. С нарастването на глобалните ODL операции търсенето на XRP сред тези маркетмейкъри се увеличава, което води до по-голямо натрупване на токена. Това повишено търсене, съчетано с ограниченото предлагане на алткойна, се очаква да окаже натиск за повишаване на цената му.
В отговор Ери, виден член на XRP общността, се противопостави на гледната точка на Микъл, позовавайки се на собствените съдебни документи на Ripple. Тези документи сочат, че ODL транзакциите, включващи покупко-продажба на токена в бърза последователност, не оказват значително влияние върху пазарната ѝ стойност, тъй като на практика са неутрални по отношение на търсенето.
Ери също така отбеляза, че Боб Уей, на когото се позовава Микъл, е напуснал Ripple преди да бъдат въведени значителни промени в оперативната рамка на ODL. По този начин настоящата система за управление на ODL транзакциите в Ripple може да се различава значително от описаната от Уей конфигурация.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.