Тъй като Етериум продължава да се развива, разработчиците постоянно търсят иновативни начини за подобряване на неговите възможности.
Известна като EIP-7781, тази инициатива, представена от Бен Адамс на 5 октомври, има за цел да намали интервалите между блоковете от 12 на 8 секунди, което ще доведе до 50% увеличение на ефективността в мрежата. Тя също така обещава да подобри управлението на данните за „rollups„, като в крайна сметка намали таксите в мрежите от втори слой на Етериум.
Разработчикът Cygaar похвали предложението като значителен напредък за основната инфраструктура на ETH, особено след като голяма част от фокуса се е изместил към решения за мащабиране като мрежите от втори слой. EIP-7781 има за цел помогне и за управление на мрежовото натоварване, без да се увеличава броят на блоковете или т.нар. „blob“ (големи обекти с двоични данни, като например изображения или аудиофайлове. Терминът често се използва във връзка с бази данни).
Джъстин Дрейк, Етериум изследовател, изрази подкрепата си за плана, подчертавайки, че по-бързото време на блоковете може да направи платформи като Uniswap по-ефективни, намалявайки загубите и спестявайки пари на потребителите. Дрейк също така изтъкна, че клиентите ще се сблъскат с по-бързи потвърждения на транзакциите, което ще подобри цялостното преживяване с водещия алткойн.
Предложението обаче предизвика дискусии относно евентуалното напрежение, което би могло да окаже върху отделните стейкъри. По-краткото време между блоковете може да изисква по-надежден хардуер и по-широка честотна лента, което създава потенциални предизвикателства за по-малките потвърдители.
Адам Кокран, партньор в Cinnehaim Ventures, отбеляза, че макар предложението да изглежда разумно, са необходими щателни тестове, за да се гарантира, че то няма да окаже отрицателно въздействие върху индивидуалните стейкъри. Това се случва след отделна дискусия на Виталик Бутерин относно намаляването на минималния брой Етериум изискван за валидаторите, което има за цел да направи ЕТН по-децентрализиран.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин отправи революционно предложение с цел подобряване на ефективността на мрежата.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Главният изпълнителен директор на BlackRock Лари Финк прокарва смела визия: Финансов свят, в който всички активи – акции, облигации, недвижими имоти – се дигитализират и обменят чрез блокчейн.