Европейският съюз затяга своите разпоредби относно транзакциите с криптовалута, за да добави допълнителен слой за защита на своите граждани.
ЕС представи нов пакет за забрана на анонимни транзакции с цифрови активи.
Новото предложение на Европейския съюз, ще изисква доставчиците на услуги за криптовалути да събират допълнителна информация от потребителите с цел борба срещу изпирането на пари. Твърди се, че този ход допълнително ще предотврати незаконната финансова дейност в региона.
Доставчиците на крипто услуги ще трябва да събират информация за потребителите, които желаят да прехвърлят цифрови активи, включително името на инициатора на прехвърлянето, номера на сметката, местоположението на който съществува акаунтът и къде се обработва транзакцията.
Допълнителната информация, включително адрес на създателя, номер на личен документ, дата и място на раждане. Фирмите за цифрови активи трябва да гарантират, че необходимата информация е включена в трансфера.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Илон Мъск, Джак Дорси и Кати Ууд ще обсъждат Биткойн на конференцията ‘The B Word’
Предложението се отнася за всички доставчици на услуги, свързани с криптовалути и е насочено само към големи транзакции. Според предложението новото изменение ще осигури пълна проследимост на цифровите трансфери на активи, включително Биткойн.
В допълнение, в пакета се посочва, че предоставянето на анонимни портфейли за криптовалута е забранено, както анонимните банкови сметки също са забранени.
На правоприлагащите органи ще бъде осигурен и достъп до новата система, която ЕС се надява да ускори разследванията, свързани с престъпна дейност при трансгранични сделки. Целта е да се укрепи финансовата стабилност и сигурност в Европа с новия план.
Докато предложението беше представено на 20-ти юли, Европейският парламент ще вземе окончателното решение по пакета, което може да отнеме до две години, докато то стане ново законодателство.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.