НАЧАЛО Други

Epic Games си осигуриха $2 милиарда инвестиции за развиване на метавселената

13.04.2022 12:30 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Epic Games си осигуриха $2 милиарда инвестиции за развиване на метавселената

Epic Games, създател на графичния двигател Unreal Engine и издател на една от най-популярните видеоигри Fortnite, осигури $2 милиарда в нов кръг за набиране на средства, воден от Sony Group и KIRKBI, собственик на марката за играчки и развлечения Lego.

Съобщението е част от стратегия за бързо проследяване на целта на компанията да установи присъствие в метавселената.

Sony и KIRKBI инвестираха еднакво в сделката, като всяка отдели по $1 милиард при оценка след набирането на средствата от $31.5 милиарда. Тим Суини, основател и главен изпълнителен директор на Epic Games, запазва контрол върху частното дружество.

Sony, компанията, която произвежда конзоли за PlayStation, също инвестира $200 милиона в Epic миналия април.

Epic навлизат в метавселената

Epic заяви, че допълнителните $2 милиарда ще бъдат използвани за “усъвършенстване на мисията на компанията за изграждане на метавселената и за подкрепа на нейното продължително разширяване“.

Не Изпускай
Ето какво разкрива анализ на движенията на Биткойн (BTC) китовете

Компаниите твърдят, че ще оформят бъдещето на метавселената, за да я направят безопасно и приятно преживяване за децата, като същевременно създадат дигитална среда за гейминг за младите хора.

Epic заявява, че с това ново финансиране трите фирми ще се съсредоточат върху разработването на нови форми на социално забавление, които изследват връзката между дигиталния и физическия свят.

Epic отбеляза рекорден растеж през последните години, подхранван от непрекъснатото разширяване на Fortnite и Unreal.

Освен това корпорацията търси да придобива различни компании, най-скорошната от които е Bandcamp, социална платформа за музика и артисти.

Въпреки това, то беше подложен на критики от обществеността заради антитръстовите си дела срещу Apple. 

По време на процеса съдия заключи, че макар на Apple да е било разрешено да начислява комисионна, правилото срещу управлението на технологичния гигант е счетено за неподходящо.

Какво се има предвид под термина “метавселена”?

Това е визия за виртуален свят от бъдещето, в който потребителите взаимодействат в триизмерни пространства чрез аватари.

Предполага се, че метавселената е революционно подобрение, което ще предефинира начина, по който хората пазаруват, общуват, играят игри и дори работят, а интересът към метавселената нарасна през последните месеци след ребрандирането на компанията майка на Facebook като Meta.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Този алткойн скочи с 80% докато пазарът е на червено

В момента няма ясно описание на “метавселената”, главно защото тя не съществува, но широко се разглежда като мрежа от виртуални места, които ще позволят нови форми на онлайн свързаност.

Междувременно, в серия от скорошни значими придобивания в гейминг индустрията, Sony плати $3.6 милиарда за разработчика на видеоигри Bungie, студиото зад франчайзите Halo и Destiny.

Този ход идва след придобиването на Activision Blizzard от страна на Microsoft на стойност $70 милиарда, компанията зад Call of Duty и Candy Crush.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Крипто компания съди американски регулатор заради Етериум

Consensys, компанията майка на MetaMask, предприе съдебни действия срещу Комисията по ценни книжа и борси (SEC) в съд в Тексас, твърдейки, че регулаторните превишават правата си.

26.04.2024 10:00 2 мин. четене

БРИКС: Как разширяването на съюза може да промени световната икономика

Дедоларизацията ще заема централно място на предстоящата среща на върха на БРИКС през 2024, планирана за октомври тази година.

26.04.2024 7:00 1 мин. четене

Европа затяга крипто регулациите с нови закони

Европейският парламент наскоро прие нови разпоредби, които имат за цел да наложат официални изисквания за надлежна проверка на крипто компаниите с цел борба с прането на пари.

25.04.2024 21:00 2 мин. четене

Как крипто инвеститор превърна $8,500 в близо $13 милиона за няколко седмици

Опитен инвеститор в меме монети привлече вниманието, защото само за няколко седмици превърна първоначална инвестиция от $8,524 в зашеметяващите $12,800,000.

25.04.2024 20:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.