Epic Games, създател на графичния двигател Unreal Engine и издател на една от най-популярните видеоигри Fortnite, осигури $2 милиарда в нов кръг за набиране на средства, воден от Sony Group и KIRKBI, собственик на марката за играчки и развлечения Lego.
Съобщението е част от стратегия за бързо проследяване на целта на компанията да установи присъствие в метавселената.
Sony и KIRKBI инвестираха еднакво в сделката, като всяка отдели по $1 милиард при оценка след набирането на средствата от $31.5 милиарда. Тим Суини, основател и главен изпълнителен директор на Epic Games, запазва контрол върху частното дружество.
Sony, компанията, която произвежда конзоли за PlayStation, също инвестира $200 милиона в Epic миналия април.
Epic заяви, че допълнителните $2 милиарда ще бъдат използвани за „усъвършенстване на мисията на компанията за изграждане на метавселената и за подкрепа на нейното продължително разширяване„.
Не Изпускай: Ето какво разкрива анализ на движенията на Биткойн (BTC) китовете
Компаниите твърдят, че ще оформят бъдещето на метавселената, за да я направят безопасно и приятно преживяване за децата, като същевременно създадат дигитална среда за гейминг за младите хора.
Epic заявява, че с това ново финансиране трите фирми ще се съсредоточат върху разработването на нови форми на социално забавление, които изследват връзката между дигиталния и физическия свят.
Epic отбеляза рекорден растеж през последните години, подхранван от непрекъснатото разширяване на Fortnite и Unreal.
Освен това корпорацията търси да придобива различни компании, най-скорошната от които е Bandcamp, социална платформа за музика и артисти.
Въпреки това, то беше подложен на критики от обществеността заради антитръстовите си дела срещу Apple.
По време на процеса съдия заключи, че макар на Apple да е било разрешено да начислява комисионна, правилото срещу управлението на технологичния гигант е счетено за неподходящо.
Това е визия за виртуален свят от бъдещето, в който потребителите взаимодействат в триизмерни пространства чрез аватари.
Предполага се, че метавселената е революционно подобрение, което ще предефинира начина, по който хората пазаруват, общуват, играят игри и дори работят, а интересът към метавселената нарасна през последните месеци след ребрандирането на компанията майка на Facebook като Meta.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн скочи с 80% докато пазарът е на червено
В момента няма ясно описание на „метавселената“, главно защото тя не съществува, но широко се разглежда като мрежа от виртуални места, които ще позволят нови форми на онлайн свързаност.
Междувременно, в серия от скорошни значими придобивания в гейминг индустрията, Sony плати $3.6 милиарда за разработчика на видеоигри Bungie, студиото зад франчайзите Halo и Destiny.
Този ход идва след придобиването на Activision Blizzard от страна на Microsoft на стойност $70 милиарда, компанията зад Call of Duty и Candy Crush.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Тимъти Стебинг, директор на Фондация Dogecoin, наскоро сподели вълнуващи идеи за плановете за разширяване на глобалния прием на DOGE.
Arkham Intelligence, компания за крипто обмен и анализи, разширява услугите си и включва спот търговия с криптовалути, която ще стартира в 17 американски щата на 1 март.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.