Илон Мъск, който участва в настоящата администрация на САЩ, проучва възможността за използването на блокчейн технологията в рамките на отдела за правителствена ефективност.
Неговата инициатива има за цел да интегрира блокчейн за различни приложения, включително проследяване на правителствените разходи, повишаване на сигурността на данните, осигуряване на възможност за по-плавни плащания и подобряване на управлението на сградите.
Дискусиите на Мъск с публични експерти по блокчейн все още продължават, като фокусът е върху използването на потенциала на технологията.
Въпреки вниманието, което този проект привлича, голяма част от операциите на D.O.G.E остават поверителни.
Според информацията членовете на персонала комуникират по криптирани канали, по-специално чрез приложението за съобщения Signal, което гарантира, че инициативата функционира дискретно.
Във връзка с това Вивек Рамасуами, който първоначално беше определен за съвместен ръководител на проекта с Мъск, наскоро се оттегли, за да се кандидатира за губернатор на Охайо, отбелязвайки промяна в ръководството на проекта.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.