Илон Мъск, който участва в настоящата администрация на САЩ, проучва възможността за използването на блокчейн технологията в рамките на отдела за правителствена ефективност.
Неговата инициатива има за цел да интегрира блокчейн за различни приложения, включително проследяване на правителствените разходи, повишаване на сигурността на данните, осигуряване на възможност за по-плавни плащания и подобряване на управлението на сградите.
Дискусиите на Мъск с публични експерти по блокчейн все още продължават, като фокусът е върху използването на потенциала на технологията.
Въпреки вниманието, което този проект привлича, голяма част от операциите на D.O.G.E остават поверителни.
Според информацията членовете на персонала комуникират по криптирани канали, по-специално чрез приложението за съобщения Signal, което гарантира, че инициативата функционира дискретно.
Във връзка с това Вивек Рамасуами, който първоначално беше определен за съвместен ръководител на проекта с Мъск, наскоро се оттегли, за да се кандидатира за губернатор на Охайо, отбелязвайки промяна в ръководството на проекта.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Главният изпълнителен директор на BlackRock Лари Финк прокарва смела визия: Финансов свят, в който всички активи – акции, облигации, недвижими имоти – се дигитализират и обменят чрез блокчейн.
По време на Блокчейн седмицата в Париж създателят на Cardano Чарлз Хоскинсън представи своята визия за следващия важен етап от блокчейн еволюцията.