Наскоро Илон Мъск изрази мнението си по темата, че Уорън Бъфет не е успял да инвестира в Tesla, когато тя е била само малка част от сегашната си стойност.
Постът на Мъск предполага, че Berkshire Hathaway на Бъфет е можела да купи акции на Tesla, когато компанията е струвала по-малко от $700 милиона, като се има предвид, че пазарната капитализация на производителя на електромобили е около $700 милиарда към момента на писане на статията.
Ако Бъфет беше инвестирал, да речем, $70 милиона за дял от 10%, позицията му днес би струвала около 1,000 пъти повече или $70 милиарда, ако не се допусне разводняване.
“Жалко, че не е инвестирал в Tesla, когато тя беше 0.1% от днешната си стойност“, сподели Мъск в публикация в X през уикенда.
По-рано основателят на SpaceX заяви, че Berkshire е имала възможност да закупи дял в Tesla за по-малко от $200 милиона през 2008 г., когато автомобилният производител по-късно стана публично търгувана компания с оценка от $2 милиарда и достигна пикова стойност от над $1.2 трилиона през 2021 г.
Според информацията Бъфет обаче избрал да инвестира $232 милиона в китайския производител на електромобили BYD през 2008 г., който до 2021 г. достигна над $7 милиарда, а Berkshire получи над $1 милиард печалба.
Въпреки предпочитанията на Бъфет към стойността и предвидимостта, Мъск сподели, че той се възхищава от устойчивостта на Tesla срещу гигантите в индустрията.
Макар различните им възгледи, Мъск признава стойността на Бъфет и, предвид забележките му, би приветствал подкрепата на шефа на Berkshire.
След неотдавнашните регулаторни сътресения в Binance обемите на търговия в Coinbase отбелязаха значителен ръст. Едновременно с този скок се наблюдаваше и значителен ръст в цената на акциите на компанията.
Налагането на ограничения върху чиповете и санкциите, насочени към китайските компании за изкуствен интелект, нанесоха значителен удар върху напредъка на страната в областта на изкуствения интелект.
Икономиката на Канада се сблъска с неочакван неуспех през третото тримесечие, разкривайки спад на годишна база от 1.1%, както стана ясно от последните данни, което е далеч от рецесия, но показва спъващ се растеж преди предстоящото решение за лихвените проценти.
В разгара на стремежа на алианса БРИКС да се откаже от зависимостта си от щатския долар икономистът Питър Шиф направи забележителна прогноза за бъдещето на валутата.