Наскоро Илон Мъск изрази мнението си по темата, че Уорън Бъфет не е успял да инвестира в Tesla, когато тя е била само малка част от сегашната си стойност.
Постът на Мъск предполага, че Berkshire Hathaway на Бъфет е можела да купи акции на Tesla, когато компанията е струвала по-малко от $700 милиона, като се има предвид, че пазарната капитализация на производителя на електромобили е около $700 милиарда към момента на писане на статията.
Ако Бъфет беше инвестирал, да речем, $70 милиона за дял от 10%, позицията му днес би струвала около 1,000 пъти повече или $70 милиарда, ако не се допусне разводняване.
„Жалко, че не е инвестирал в Tesla, когато тя беше 0.1% от днешната си стойност„, сподели Мъск в публикация в X през уикенда.
По-рано основателят на SpaceX заяви, че Berkshire е имала възможност да закупи дял в Tesla за по-малко от $200 милиона през 2008 г., когато автомобилният производител по-късно стана публично търгувана компания с оценка от $2 милиарда и достигна пикова стойност от над $1.2 трилиона през 2021 г.
Според информацията Бъфет обаче избрал да инвестира $232 милиона в китайския производител на електромобили BYD през 2008 г., който до 2021 г. достигна над $7 милиарда, а Berkshire получи над $1 милиард печалба.
Въпреки предпочитанията на Бъфет към стойността и предвидимостта, Мъск сподели, че той се възхищава от устойчивостта на Tesla срещу гигантите в индустрията.
Макар различните им възгледи, Мъск признава стойността на Бъфет и, предвид забележките му, би приветствал подкрепата на шефа на Berkshire.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.