Наскоро Илон Мъск изрази мнението си по темата, че Уорън Бъфет не е успял да инвестира в Tesla, когато тя е била само малка част от сегашната си стойност.
Постът на Мъск предполага, че Berkshire Hathaway на Бъфет е можела да купи акции на Tesla, когато компанията е струвала по-малко от $700 милиона, като се има предвид, че пазарната капитализация на производителя на електромобили е около $700 милиарда към момента на писане на статията.
Ако Бъфет беше инвестирал, да речем, $70 милиона за дял от 10%, позицията му днес би струвала около 1,000 пъти повече или $70 милиарда, ако не се допусне разводняване.
„Жалко, че не е инвестирал в Tesla, когато тя беше 0.1% от днешната си стойност„, сподели Мъск в публикация в X през уикенда.
По-рано основателят на SpaceX заяви, че Berkshire е имала възможност да закупи дял в Tesla за по-малко от $200 милиона през 2008 г., когато автомобилният производител по-късно стана публично търгувана компания с оценка от $2 милиарда и достигна пикова стойност от над $1.2 трилиона през 2021 г.
Според информацията Бъфет обаче избрал да инвестира $232 милиона в китайския производител на електромобили BYD през 2008 г., който до 2021 г. достигна над $7 милиарда, а Berkshire получи над $1 милиард печалба.
Въпреки предпочитанията на Бъфет към стойността и предвидимостта, Мъск сподели, че той се възхищава от устойчивостта на Tesla срещу гигантите в индустрията.
Макар различните им възгледи, Мъск признава стойността на Бъфет и, предвид забележките му, би приветствал подкрепата на шефа на Berkshire.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.