Разобличителят Едуард Сноудън се присъедини към критиците, които алармират за Shiba Inu (SHIB).
В неотдавнашен туит бившият консултант на Агенцията за национална сигурност на САЩ предупреди своите последователи да не инвестират трудно спечелените си пари в „клонинг на кучешки пари“.
Той смята, че шансовете за надхитряване на пазара са доста ниски. В последващ туит той насърчи онези, които имат проблем с предупреждението му, да вземат малко печалби.
„Убиецът на Dogecoin“ привлече много внимание със своите зашеметяващи печалби. Активът е нараснал с 826% този месец, навлизайки в топ 10 на най-големи криптовалути по пазарна капитализация.
По-рано тази седмица Shiba Inu спечели титлата на най-голямата меме криптовалута, оспорвайки надмощието на Dogecoin.
Когато се изправи пред член на общността, Сноудън каза, че е няма проблеми с хората, които купуват „боклук“. Той обаче е загрижен за онези, които може да бъдат манипулирани да вложат всичко, за да купят Shiba Inu.
Неделните коментари на Сноудън отразяват тези, направени от главния изпълнителен директор на Tesla, Илон Мъск Мултимилиардерът, за когото се смята, че е отговорен за манията покрай кучешките токени, публикува в Twitter, че е купил малко от криптовалутата от любопитство.
Внушаваща история за някой, който превръща Shiba Inu на стойност $3,400 в $5.6 милиарда, беше отразена от основните медии по целия свят.
Противниците на дигиталния актив обаче твърдят, че възхода може да не е устойчив поради гигантската пазарна оценка.
Shiba Inu и Dogecoin в момента струват повече от 388 компании в индекса S&P 500.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Хиляди Shiba Inu притежатели държат 1,000% нереализирани печалби
В скорошен туит, главният изпълнителен директор на Galaxy Digital Майк Новограц сравни Shiba Inu с производителя на електронни автомобили Tesla, твърдейки, че и двете са задвижвани от общности, които „всмукват нови поддръжници“.
Манията покрай Shiba Inu се прехвърли и към други подобия на Dogecoin, като Dogelon Mars нарасна с 270% през последната седмица.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.