През първата си седмица администрацията на Тръмп представи важни инициативи, които биха могли да променят бъдещето на дигиталните активи в САЩ, като внесоха както оптимизъм, така и критични въпроси относно развиващата се роля на криптовалутата.
Във вторник изпълняващият длъжността председател на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) Марк Уйеда представи специализирана работна група, посветена на възможностите и предизвикателствата пред индустрията на криптовалутите.
Малко след това президентът Доналд Тръмп подписа новаторска изпълнителна заповед, насочена към ускоряване на приемането на криптовалутите. В изпълнителната заповед се призовава за сформиране на работна група, която да изготви проект на регулаторна рамка за дигиталните активи и да определи критерии за създаване на национален резерв за криптовалути. Тези действия са сигнал за по-структуриран подход към регулирането и иновациите в областта на криптовалутите.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.