Banco Internacional del Peru, известнa още като Interbank, казва, че преминава от системата за разплащателни съобщения на Ripple - xCurrent - към платения XRP продукт на компанията, наречен Liquidity On-Demand (ODL).
Блокчейн специалистът на Interbank, Джоузи Мантила, направи това съобщение на конференцията Swell в Сингапур, организирана от Ripple.
„В Перу започнахме да говорим и мислим за криптовалути, когато за пръв път започнаха да се появяват в САЩ. Interbank свърши чудесна работа, опитвайки се да привлече таланти, които наистина са фокусирани върху иновациите. Даже имаме лаборатория за иновации в банката.
Така че работим като екип, на когото е позволено да се провали и да пробва различни неща, и по този начин започнахме да работим с xCurrent. И сега, след една година работа с xCurrent, решихме да продължим напред и да използваме криптовалутата, за да извършваме транзакциите си.“
On-Demand Liquidity, известна по-рано като xRapid, е предназначена да използва криптовалутата на Ripple ( XRP ) като мост между две фиатни валути. Ripple казва, че след пускането на продукта през октомври 2018 г., 24 от техните 300+ клиенти са се регистрирали да използват ODL.
Мантила казва, че фокусът на компанията върху новите технологии се ражда от необходимост поради нарастващите иновации в инфраструктурата за трансгранични плащания в Латинска Америка.
„Вече не сме конкурентоспособни на пазара. Има толкова много финансови технологии, особено идващи от Бразилия или от самите САЩ, които са насочени към Перу като една от следващите им стъпки към процъфтяване.“
Interbank е една от най-големите банки в Перу, според Корпоративния финансов институт (CFI). Компанията отчете $2,9 милиарда общи приходи през 2017 г. и $41,3 милиарда общи активи.
Truth Social, медийното предприятие, свързано с президента на САЩ Доналд Тръмп, направи смела крачка в областта на дигиталните активи с ново заявление за регистрация на спот борсово търгуван фонд (ETF) за криптовалути.
Съоснователят на Етериум и главен изпълнителен директор на Consensys Джо Любин вярва, че нарастващото използване на алткойна в корпоративните резерви може да предефинира начина, по който традиционните финансови институции възприемат втория по големина дигитален актив.
През последните 24 часа централизирани крипто борси отчетоха вълна от масови депозити на алткойни, сочат данни от платформата за ончейн анализи Santiment.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.