Blockv току-що проби в първите 40 монети по пазарна капитализация, но с ниския си обем на търговия няма да успее да се задържи там.
Докато по-голямата част от пазара на криптовалути преживява леки до умерени загуби, една неизвестна криптовалута – “Blockv” – претърпя пъмп от над 7,000% през последния ден.
Според уебсайта, Blockv е платформа, която позволява на разработчиците да създават цифрови обекти в блокчейн. Въпреки пускането си, преди почти две години, платформата не успя да набере много скорост, докато токенът VEE беше в почти постоянен спад през по-голяма част от времето.
В момента изглежда, че почти 100% от незначителните му 240,000 долара дневен обем на търговията могат да бъдат причислени към една южнокорейска борса, известна като “ChainX”.
Търговската двойка VEE / KRW, на тази борса, наскоро видя колосален скок в активността. Когато внезапно се появи сериозен обем при монета, която не вижда особено активна търговия, това изстрелва цената нагоре – както вече видяхме.
Това не е първият път, когато Blockv става свидетел на такъв огромен скок. Още през декември 2017 г., малко след събитието си за генериране на токени (TGE), криптовалутата успя да се покачи от около $ 0,018 до $ 0,326 – което се равнява на печалба от на над 1,700%, само за пет седмици. Но това беше краткотрайно. Оттогава, монетата загуби 99,5% от стойността си.
При толкова малък обем, монетата едва ли ще остане в топ 40.
Solana (SOL) се приближава до критично техническо ниво, което може да предизвика значителен пробив. Според крипто анализатора Али Мартинез, седмично затваряне над $170 може да предизвика ново покачване и потенциално да отвори вратата за рали към нивото от $2,000.
Платформите за смарт договори Етериум и Solana оформят бъдещето на крипто пазара с големи ъпгрейди и променящи се стратегии.
Артър Хейс коренно промени позицията си по отношение на крипто пазарите. След месеци на предпазливост, съоснователят на BitMEX вече вярва, че на хоризонта се задава силно рали за алткойните.
Спот Етериум борсово търгуваните фондове набират скорост, като последните постъпления се нареждат сред десетте най-големи, регистрирани досега.