Европейската централна банка (ЕЦБ) търси експертни познания от сектора на мобилните технологии, за да подпомогне разработването на модел за офлайн плащане в дигиталното евро.
ЕЦБ има за цел да проучи как дигиталното евро може да се използва офлайн чрез вградени защитени елементи (eSE) и вградени SIM карти (eSIM) в потребителските устройства.
За да събере информация за пазарните, техническите и бизнес предизвикателствата, банката се обръща към производителите на оригинално оборудване (OEM), операторите на мобилни мрежи (MNO) и мениджърите на доверени услуги.
С напредването на двугодишната подготвителна фаза за потенциалното въвеждане на дигиталното евро ЕЦБ се фокусира върху техническата осъществимост на офлайн плащанията и стратегиите за тестване и прилагане.
Централната банка планира да проведе поредица от 60-минутни закрити заседания с екипа си по проекта от 16 до 30 септември.
В тези дискусии ще бъдат разгледани техническите аспекти на внедряването на апликации върху вградени защитени елементи и свързаните с тях бизнес съображения, включително ролите и настройките на участващите страни.
В знакова стъпка за стратегията на града в областта на дигиталните активи, GF Securities (Hong Kong) стана първата компания за ценни книжа в Хонконг, която емитира токенизирани ценни книжа изцяло на блокчейна чрез HashKey Chain.
Mastercard направи смела крачка към сливането на традиционните финанси с децентрализираните технологии, като въведе нова функция, която позволява на потребителите да конвертират фиатни пари в криптовалути директно чрез своята мрежа.
Fiserv, световен лидер в областта на финансовите технологии, се готви да пусне своя собствена стабилна монета, FIUSD, до края на 2025 г.
Обновената платформа X на Илон Мъск се готви да пусне на пазара инструменти за търговия и плащания, с цел да превърне бившия Twitter в единна финансова екосистема.