Джон Макафи, математик по образвание и основател на антивирусен софтуер McAfee, обяви, че взима по $105000 на всеки tweet, който рекламира ICO-та (повечето от които се оказват, така наречените в крипто средите - "shitcoin"). Това не е новина за голяма част от крипто обществото.
Миналата седмица McAfee пуска tweet, че McAfee Crypto Team е съставил и публикувал ръководство за това как промоционалните tweet-ове работят. Екипът е маркетингова агенция за популяризиране на първоначалните предложения за монети (ICO) и други проекти в крипто индустрията.
We finally wrote down how our promotional tweets work. It’s self aggrandizing and ego stroking for us, however, if you’re planning an ICO, trying to boost a coin or want to shine a light on your latest project, you should overlook our swollen egos and see:https://t.co/O6TBWrxDzm
— John McAfee (@officialmcafee) status/979819934082584577?ref_src=twsrc%5Etfw“>March 30, 2018
Според данни, предоставени в ръководството, поредица от анкети, проведени от McAfee, разкриват, че 259 000 от последователите му в Twitter „имат повече от 50% от всичките си активи в крипто“ и 224 000 последователи представляват „минимум от $ 4,48 млрд. инвестиции. „
Когато в интервю, проведено от Cointelegraph през януари 2018 г, бе зададен въпроса дали някой се е опитал да му плати за популяризирането на своя проект, McAfee отговори, избягвайки въпроса:
„Бих казал, че те определено са се опитвали да ми платят. Няма да говоря за моите лични финанси, къде правя парите си или от кого. Настроих се на сцената, защото е моя работа и трябва да е работа на всеки. И всъщност мисля, че е грубо дори да задаваме такива въпроси на хората. Нищо лично.“
Двусмислено изказване – типичен отговор за Макафи. От cryptodnes искаме да подчертаем, че не заклеймяваме Макафи като измамник. Искаме, по-скоро, да обърнем внимание на факта, че Макафи се грижи за собствените си интереси като всеки друг нормален човек. Погрижете се и Вие да правите същото като отделяте адекватно време и усилия за проучвания и не забравяте да се отнасяте с доза скептицизъм към всяка потенциална инвестиция.
Бившият хедж фонд мениджър Мартин Шкрели твърди, че масовият срив на неговата криптовалута, наречена Мартин Шкрели Ину (MSI), се дължи на хакерска атака, която е резултат от опит за изтегляне на порнографски файл.
Robinhood понижи офертата си за придобиване на британската финтех компания Ziglu, като намали първоначално предложения размер на сделката от $170 милиона на $72.5 милиона на фона на бурните времена за крипто стартъпите.
По-малко хора от всякога стават жертва на крипто измами, докато хакерските атаки се увеличават, сочат нови данни.
Всяка мечта започва с инвестиция! Присъединете се към FinX – най-голямото събитие за инвестиции и финансови технологии в България!