DYdX е в процес на договаряне на продажбата на своя софтуер за търговия с v3 деривати на група известни крипто маркет мейкъри, включително Wintermute Trading Ltd. и Selini Capital.
Bloomberg съобщи, че стойността на сделката, която се консултира от Perella Weinberg Partners, не е оповестена.
Платформата dYdX v3, изградена върху Етериум, улеснява търговията с вечни фючърсни договори с криптовалути. Според Gauntlet тя се отличава с по-висока ликвидност и по-нисък слипидж при големи сделки.
През 2022 г. платформата е генерирала $137 милиона под формата на такси от търговски обем от $466.3 милиарда и е обслужвала над 33,900 търговци, както съобщи VanEck. За 2023 г. DefiLlama прогнозира приходи от близо $19 милиона.
Подкрепена от Andreessen Horowitz и Paradigm, dYdX стартира своя собствена блокчейн версия с v4 миналата година. Основана през 2017 г. от бившия инженер на Coinbase Антонио Джулиано, сега тя се ръководи от главния изпълнителен директор Иво Църнкович-Рубсамен, преди това от D.E. Shaw.
Тази продажба е значима в DeFi пространството, където проектите обикновено работят със софтуер с отворен код. Жителите на САЩ обаче не могат да търгуват на платформата dYdX.
По стечение на обстоятелствата, веднага след съобщението на Bloomberg, акаунтът на dYdX в X (Twitter) съобщи, че неговият интерфейс v3 „dydx.exchange“ е бил компрометиран. Потребителите бяха посъветвани да избягват сайта, въпреки че по това време не бяха отбелязани проблеми със смарт договорите.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.