Двама израелски братя бяха арестувани във връзка с хака на крипто борсата Bitfinex и други крипто-свързани фишинг атаки.
Говорител на израелска полиция сподели, че Ели Джиджи и неговият по-малкия му брат Асаф Джиджи са се сдобили с десетки милиони долари. Предполага се, че двамата са отговорни систематична кражба на криптовалути открай време, чрез злонамерено получаване на достъп до сметките на други потребители.
Предполага се, че двамата са създали клонинг на големи онлайн крипто борси и портфейли и са изпращали линкове към тях в Telegram групи и други общности, свързани с криптовалути. Двамата също са обвинени, че са отговорни за хакването на Bitfinex от 2016 г., при което са били компрометирани много акаунти.
В началото на юни, средствата, откраднати в споменатия пробив бяха преместени.
Полицията отбелязва, че предполагаемите жертви са базирани най-вече от Европейския съюз и Съединените щати, което доведе до разследване на въпроса от множество правоприлагащи агенции в няколко страни.
По време на акцията, полицията откри крипто портфейл, съдържащ значително по-малко средства от сумата, която се смята, че са откраднали. Finance Magnates отбелязва също, че Ели Джиджи е възпитаник на елитен технологичен отдел на Израелските отбранителни сили, който подбира младежи с изключителни академични способности.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.