Саудитската британска банка (SAAB), която е мажоритарна собственост на финансовия гигант HSBC, официално стартира система за незабавно трансгранично плащане, задвижвана от Ripple.
Индийската рупия е първата валута, която се предоставя на платформата. Заместник-управителят на банката за корпоративно и институционално банкиране, Маджет Найм казва, че имплементацията е голяма победа за клиентите, тъй като увеличава скоростта и прозрачността на трансграничните сделки.
SABB предоставя на своите клиенти по-бързи, по-безопасни и по-прозрачни трансгранични платежни услуги чрез пускането на блокчейн технологията, чрез Ripple.
Индийската рупия (INR) е положителен старт за предстояща „пътна карта“, която е първата валута, която ще бъде активирана в SABB. Този план има за цел да предостави на клиентите ценна услуга и да свърже повече държави и валути в близко бъдеще.
Саудитската британска банка (SABB) е една от трите банки със зелена светлина от централната банка на страната да използва технологията на Ripple.
SABB не уточнява кои от решенията за трансгранично плащане на Ripple ще използва. Банката вероятно ще захранва плащания с xCurrent на Ripplet, а не с xRapid, който използва дигиталния актив XRP. Ripple стартира xRapid в края на миналата година и все още пуска продукта, докато xCurrent е по-широко възприет и приет от регулаторите.
Неотдавнашен доклад на Световната банка показва, че Индия има най-много получатели на парични преводи в света с $79 милиарда през 2018. Между 2016 и 2017 г., 11,6% от плащанията за преводи на Индия са от Саудитска Арабия, което нарасна до 22,9% през 2018, съобщават Arab News.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.