Държавният дълг на САЩ достигна нов рекорден връх от $34.753 трилиона, като само за последния ден това число се е увеличило с над $70 милиарда и продължава да се покачва.
Неотдавна Бюджетната служба на Конгреса (CBO) преразгледа прогнозите си, предвиждайки, че до 2034 г. държавният дълг на САЩ може да достигне $50 трилиона. Това би означавало увеличение с над 40% през следващото десетилетие, което потенциално може да постави предизвикателства пред американската икономика.
Преди това от CBO смятаха, че дългът на страната може да достигне $48.3 трилиона до 2034 г.
Освен това експертите на бюджетната служба предвиждат възможно забавяне на инфлацията през втората половина на 2024 г., което би могло да донесе известно облекчение както на инвеститорите, така и на широката общественост, обременена от инфлационния натиск. Този резултат може да подтикне Фед да обмисли понижаване на лихвените проценти в началото на 2025 г., за да стимулира икономическите условия.
В перспектива прогнозите сочат, че до 2028 г. държавният дълг на САЩ може да достигне 109% от БВП – стойност, по-голяма от която и да е друга в историята на страната. До края на 2034 г. той може да достигне 122% от БВП, което е доста повече от нивото през 2023 г. и над два пъти повече от средната стойност за последния половин век.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.