Макроикономическият анализатор Лин Олдън е оптимист за дългосрочните перспективи на BTC поради нарастващите лихвени плащания по държавния дълг на САЩ, който надхвърли $35 трилиона.
В последния си бюлетин Олдън подчерта силната корелация на Биткойн с глобалната ликвидност и смята, че тази тенденция ще се запази.
Петгодишната й прогноза за Биткойн остава положителна, въпреки че тя съветва да се управлява волатилността на портфейла. Олдън обяснява бичата си перспектива с очакваните високи дефицити, пред които ще бъде изправено правителството на САЩ през следващите години.
Според Бюджетната служба на Конгреса националният дълг може да достигне $55 трилиона в рамките на десетилетие, което ще добави над $20 трилиона нов публичен дълг.
Очаква се увеличението на лихвените плащания по този дълг да повиши глобалната ликвидност, което според Олдън ще бъде от полза за Биткойн. Тя отбеляза, че тези разходи за лихви се вливат в частния сектор, стимулират части от икономиката и допринасят за инфлационен натиск.
За фискалната 2024 г. Министерството на финансите на САЩ предвижда лихвени плащания в размер на $763 милиарда, което ги прави втория по големина държавен разход след социалното осигуряване.
След като Биткойн премина над $118,000, новите макроикономически и ончейн данни сочат, че ралито може би все още е в началото си.
Скокът на Биткойн до нови рекордни нива се развива по различен начин от предишните ралита, според доклад от 11 юли на компанията за крипто проучвания и инвестиции Matrixport.
Биткойн премина границата от $116,000 на 11 юли, отбелязвайки нов исторически връх на фона на засилен пазарен импулс.
Опитният трейдър Питър Бранд даде своето мнение за последната ценова структура на Биткойн, предлагайки деликатен поглед, който съчетава предпазлив скептицизъм с дългосрочна убеденост.