Дубайският регулаторен орган за виртуални активи (VARA) възнамерява да наложи по-строги насоки за компаниите, които насърчават крипто инвестициите в в региона.
В неотдавнашно съобщение VARA заяви, че маркетинговите материали трябва да включват ясно предупреждение, че дигиталните активи могат да загубят стойността си и са силно променливи.
Матю Уайт, главен изпълнителен директор на регулатора, подчерта, че предоставянето на ясни насоки помага на доставчиците на услуги за дигитални активи (VASP) да работят отговорно, повишавайки доверието и прозрачността на пазара. Освен това компаниите, предлагащи стимули, свързани с дигиталните активи, трябва първо да получат потвърждение за съответствие от VARA, за да се гарантира, че тези промоции не подвеждат потенциалните инвеститори относно свързаните с тях рискове.
Тази регулаторна актуализация следва новото сътрудничество между VARA и Органа за ценни книжа и стоки на ОАЕ (SCA), което позволява на лицензираните доставчици да разширят услугите си на територията на ОАЕ. Целта на тази инициатива е да се създаде съгласувана регулаторна рамка, която да стимулира създаването на сигурна екосистема от дигитални активи.
Освен това неотдавнашно проучване постави Обединените Арабски Емирства на трето място в глобалния индекс за крипто прием, подчертавайки благоприятната данъчна среда в страната и силната подкрепа за иновациите в сектора на дигиталните активи. Проучването показва, че значителна част от населението на ОАЕ притежава криптовалути, отразявайки динамичната стартъп култура и правителствената подкрепа за крипто инициативите.
Coinbase обяви плановете си да извади от списъка на Европейската икономическа зона (ЕИП) някои стабилни монети до края на годината в очакване на по-строгите разпоредби в региона.
Турските инвеститори следят отблизо темата за данъчното облагане на криптовалутите, но министърът на финансите Мехмет Шимшек даде да се разбере, че в момента не се разглеждат данъци върху крипто и акциите.
Популярната крипто борса Gemini ще закрие всички канадски сметки до края на 2024 г., предоставяйки на клиентите 90-дневен срок за изтегляне на активите си.
Японската агенция за финансови услуги (FSA) се подготвя да преразгледа своите крипто правила с цел да създаде по-благоприятна за инвеститорите среда до 2025 г., според доклад на Bloomberg от 25 септември.