Оптимистичната прогноза на Доналд Тръмп за икономиката на САЩ през 2025 г. зависи до голяма степен от очакваното му преизбиране през 2024 г.
Бившият президент предвижда този предстоящ период като потенциална повратна точка, която ще отбележи исторически крайъгълен камък в икономическата траектория на страната. Неговата увереност се излъчва от убеждението, че завръщането му на поста ще послужи като катализатор за забележително икономическо възраждане.
През целия си мандат Тръмп се застъпваше за политики, насочени към засилване на икономическия растеж, включително намаляване на данъците, усилия за дерегулация и предоговаряне на търговските отношения. Перспективата му за икономиката е тясно свързана с убеждението, че продължаването или възстановяването на тези политики под негово ръководство ще даде нов тласък на растежа, като стимулира инвестициите, създаването на работни места и разширяването на бизнеса.
Оптимизмът на Тръмп се дължи и на идеята, че ако стратегиите на неговата администрация бъдат възстановени, те биха могли да противодействат на евентуалните продължителни последици от пандемията. Той вярва, че тези мерки биха могли ефективно да стимулират различни сектори – от производството до технологиите, създавайки среда, благоприятстваща стабилни икономически резултати.
Освен това бичата позиция на Тръмп се подхранва от потенциалното въздействие на възприеманата от него победа върху доверието на пазара и нагласите на инвеститорите. Той очаква, че завръщането му на власт ще бъде сигнал за стабилност и предвидимост на икономическите политики, което от своя страна би могло да вдъхне пазарен оптимизъм и да насърчи бизнеса да разшири дейността си и да увеличи инвестициите.
Неговият бичи дух не е свързан единствено с политическите мерки, а и с по-широк разказ за доверието и визията за Америка, която според него ще преживее несравним икономически растеж под негово ръководство.
Гледната точка на Тръмп за икономиката се върти около убеждението му, че е способен да насочи страната към фаза на просперитет и възраждане, оформяйки наратив, който свързва потенциалното му преизбиране с ключов момент за американската икономика.
В обобщение, оптимизмът на Тръмп по отношение на икономиката на САЩ се дължи на убеждението, че завръщането му на поста ще даде нов тласък на растежа чрез възстановени политики, ще насърчи доверието на пазара и ще постави началото на безпрецедентна фаза на икономическо съживяване и напредък.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.
CoinShares, най-големият европейски инвестиционен посредник в областта на цифровите активи с AUM от над $9 милиарда, получи пълно разрешение съгласно новия регламент на ЕС за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.