Биткойн е може би най-известната дигитална валута в крипто екосистемата. По същество децентрализираната платформа е разработена, за да насърчава транзакциите от типа "peer-to-peer".
Активът направи огромно подобрение в децентрализираната среда. Въпреки това цената на Биткойн спада на фона на продължаващата крипто зима.
Инвеститорите търсят алтернативни методи за генериране на повече приходи като освен добива, то алткойните понякога може да са добър вариант.
Цената на Биткойн леко се понижи на фона на крипто зимния сезон, започнал през 2022 г. По време на мечия пазар се наблюдаваха няколко големи спънки, които се отразиха на целия блокчейн сектор. Например FTX и Celius подадоха документи за фалит през този период.
Тази статия е спонсорирано съдържание и не отразява мнението на екипа на CryptoDnes. Материалът не представлява инвестиционен съвет.
Биткойн се смята за един от дигиталните активи, които повишиха пазарната капитализация на крипто системата. Анализаторите смятат, че е възможно да има бичи ръст, който да се случи през първото тримесечие на 2024 г.
През същата година ще има халвинг събитие, което често се смята като положителен катализатор за цената на валутата.
В съвременната технологична вселена блокчейн технологията е постигнала огромно развитие. Например, откриването на тази нова децентрализирана платформа, Bitcoin Spark. Bitcoin Spark е Web3 платформа, която има за цел да подобри развитието на разпределената счетоводна книга.
Новата платформа ще осигури на своите потребители прозрачност и ефективност, за да повиши доверието на участниците в нея. Освен това познати компании като Vital Block и Contract Wolf вече извършиха одит на платформата.
Блокчейн секторът беше доста засегнат през 2022 г., което насърчи появата на нови платформи. Bitcoin Spark е проект, открит през 2023 г. Платформата има свой роден токен, BTCS. Общото предлагане на BTCS е 21 милиона, подобно на това на Bitcoin. Общо 16.45 милиона токена, средно 78.33%, са разпределени в пула за възнаграждения за добив, а други 4.55 милиона BTCS вече са разпределени в стартовото предлагане.
Стартовото предлагане е разпределено по следния начин: токени, предназначени за екипа (50,000), ликвиден пул преди старта и крипто борси (500,000) и първично предлагане на монети (ICO) (4 милиона BTCS). Освен това в момента проектът се намира в шестата фаза на текущото първоначално предлагане на монети. Участниците могат да закупят BTCS на цена от $2.75 и да получат бонус от 8%.
Физическите лица, които закупят блокчейн токена на тази фаза, ще имат реализирани печалби, натрупващи се до 393% през периода на стартиране. Стартовият период ще настъпи на 30 ноември, като тогава цената на всеки BTCS ще бъде $10.
Освен това платформата има маркетингова стратегия, която ще доведе до подобряване на обхвата и приемането.
Също така платформата ще работи само с маркетингови компании с опит в популяризирането на дружества от сектора на дигиталните валути и технологичните активи.
Повече за Bitcoin Spark и ICO тук:
Уебсайт: https://bitcoinspark.org/
Купете BTCS: https://network.bitcoinspark.org/register
Тази статия е спонсорирано съдържание и не отразява мнението на екипа на CryptoDnes. Материалът не представлява инвестиционен съвет.
Джеймс Сейфарт, анализатор на Bloomberg заяви, че Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) може да одобри всички заявления за ETF наведнъж през януари 2024 г. Понастоящем анализаторите наблюдават Bitcoin, XRP и нова монета, наречена Meme Moguls.
През последните две години пионерската криптовалута Биткойн претърпя значителна корекция, както и останалата част от крипто пазар, включително Chainlink.
Тъй като крипто пазарът продължава да завладява инвеститорите по целия свят, два утвърдени гиганта, Polkadot и Litecoin, се оказват в интригуващ танц с изгряваща звезда, VC Spectra.
Определени алткойни привличат вниманието и интереса на крипто китовете на процъфтяващия пазар на дигитални активи.