Анализаторите на Goldman Sachs очакват рязък спад във възвръщаемостта на американския фондов пазар през следващото десетилетие.
Анализаторите предвиждат спад от средно 13% годишно до едва 3% до 2034 г., което ще отбележи края на една изключителна ера на пазарен растеж.
Експертите прогнозират 72% вероятност американските облигации да се представят по-добре от акциите до 2034 г., предупреждавайки инвеститорите за потенциалния 33% шанс акциите да не успеят да се справят с инфлацията. В доклада си от 18 октомври екипът подчерта необходимостта инвеститорите да се подготвят за по-ниска възвръщаемост на акциите през следващите години.
Въпреки забележителния ръст от 23% през 2024 г., който до голяма степен се дължи на големите технологични компании, Goldman Sachs смята, че тази тенденция се променя. Те очакват по-балансиран принос за възвръщаемостта от различните сектори.
Bloomberg Markets Live Pulse подчерта, че приходите на компаниите стават по-решаващи от външни фактори като президентските избори или политиката на Федералния резерв. Перспективите остават потиснати и дори ако технологичните компании запазят силата си, възвръщаемостта може да достигне само 7%, което е значително по-ниско от историческите средни стойности.
През осем от последните десет години индексът S&P 500 се е представял по-добре от световните пазари, но тази тенденция вероятно ще се промени. Възможно е да се наложи инвеститорите да приемат нови стратегии, за да се ориентират в променящия се пазарен пейзаж, тъй като очакваният спад от дългосрочната средна стойност от 11% до 3% е сигнал за съществена промяна в начина на реализиране на пазарните печалби.
Сам Трабуко, бивш директор на Alameda Research, се е съгласил да се откаже от активи, включително два апартамента в Сан Франциско на стойност $8,7 милиона и яхта, в рамките на споразумение с FTX.
Артър Хейс, водеща фигура в крипто пространството, прогнозира, че завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом може да отбележи края на американския долар и да тласне страната към „командна икономика“.
Tether, водещият емитент на стабилни монети, представи нов комплект за разработка на портфейли с отворен код (WDK), чиято цел е да помогне на бизнеса и разработчиците да интегрират в своите платформи портфейли без самостоятелно попечителство.
Ранната инвестиция на Tesla в Биткойн се оказа печеливш ход, тъй като авоарите на автомобилния производител в криптовалута вече надхвърлят $1 милиард.