Турските инвеститори следят отблизо темата за данъчното облагане на криптовалутите, но министърът на финансите Мехмет Шимшек даде да се разбере, че в момента не се разглеждат данъци върху крипто и акциите.
В интервю за вестник Economy, Шимшек подчерта, че плановете за коригиране на общите данъчни ставки не са част от програмата им, което свидетелства за стабилни перспективи пред инвеститорите на тези пазари.
По повод на очакванията, свързани с потенциални данъчни пакети, той заяви:
През предстоящия законодателен период няма да въвеждаме данъчен пакет за увеличаване или намаляване на общите данъчни ставки.
Той отбеляза още, че правителството ще се съсредоточи върху прегледа на данъчните облекчения, като ги оцени за тяхната ефективност и ефикасност като част от по-широките съображения за фискалната политика.
Това съобщение успокоява инвеститорите, че няма да има незабавни промени в данъчната среда, засягащи криптовалутите и фондовите пазари.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.