Турските инвеститори следят отблизо темата за данъчното облагане на криптовалутите, но министърът на финансите Мехмет Шимшек даде да се разбере, че в момента не се разглеждат данъци върху крипто и акциите.
В интервю за вестник Economy, Шимшек подчерта, че плановете за коригиране на общите данъчни ставки не са част от програмата им, което свидетелства за стабилни перспективи пред инвеститорите на тези пазари.
По повод на очакванията, свързани с потенциални данъчни пакети, той заяви:
През предстоящия законодателен период няма да въвеждаме данъчен пакет за увеличаване или намаляване на общите данъчни ставки.
Той отбеляза още, че правителството ще се съсредоточи върху прегледа на данъчните облекчения, като ги оцени за тяхната ефективност и ефикасност като част от по-широките съображения за фискалната политика.
Това съобщение успокоява инвеститорите, че няма да има незабавни промени в данъчната среда, засягащи криптовалутите и фондовите пазари.
След напускането на Гари Генслер от ролята му на председател на SEC, регулаторната агенция възприе значително по-снизходителен подход към сектора на криптовалутите.
Хонконг предприе смела стъпка към укрепване на позицията си на глобален център за дигиталните активи чрез въвеждане на регулации, които позволяват на лицензирани крипто борси да предлагат стейкинг услуги.
Тъй като пейзажът на крипто регулациите се развива, Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) изглежда отстъпва, като други регулаторни органи поемат по-значима роля.
Лидерите на крипто индустрията с тласък за промяна на начина, по който се регулират стабилните монети, с цел да осигурят правото да предлагат лихви на притежателите.