Турските инвеститори следят отблизо темата за данъчното облагане на криптовалутите, но министърът на финансите Мехмет Шимшек даде да се разбере, че в момента не се разглеждат данъци върху крипто и акциите.
В интервю за вестник Economy, Шимшек подчерта, че плановете за коригиране на общите данъчни ставки не са част от програмата им, което свидетелства за стабилни перспективи пред инвеститорите на тези пазари.
По повод на очакванията, свързани с потенциални данъчни пакети, той заяви:
През предстоящия законодателен период няма да въвеждаме данъчен пакет за увеличаване или намаляване на общите данъчни ставки.
Той отбеляза още, че правителството ще се съсредоточи върху прегледа на данъчните облекчения, като ги оцени за тяхната ефективност и ефикасност като част от по-широките съображения за фискалната политика.
Това съобщение успокоява инвеститорите, че няма да има незабавни промени в данъчната среда, засягащи криптовалутите и фондовите пазари.
Дългоочакваният законопроект, целящ регулирането на стабилните монети, ще бъде гласуван в Сената през май, според Politico.
Правителството на Обединеното кралство представи нов пакет от предложени регулации за дигиталните активи, чиято цел е да се постигне баланс между технологичния напредък и по-силна защита срещу финансови злоупотреби.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.