Регулаторната среда, свързана с криптовалутите, продължава да бъде несигурна, като много представители на индустрията, включително главният оперативен директор на Bitwise Мат Хоуган, изразяват загриженост.
Той смята, че настоящият дебат за това дали криптовалутите трябва да се считат за ценна книга или за стока възпрепятства потенциала на индустрията за растеж и иновации.
Хуган обясни, че традиционните финансови активи се разделят на ценни книжа, които се наблюдават от Комисията по ценните книжа и фондовите борси, и стоки, регулирани от Комисията по финансовите пазари. Ценните книжа, при които вътрешните лица разполагат с ексклузивна информация, изискват подробни финансови оповестявания, докато стоките като златото или петрола не разчитат на такава информация.
За разлика от тях, децентрализираните криптовалути като Биткойн и Етериум нямат тези централни структури, което ги прави трудни за категоризиране с помощта на традиционните рамки.
Вместо да се опитва да вмести криптовалутите в остарели правила, Хоуган настоява за регулаторен подход, адаптиран към децентрализираните мрежи, който да защитава инвеститорите и същевременно да позволява на иновациите да процъфтяват. Той смята, че CFTC, с нейния фокус върху справедливостта на пазара, а не върху разкриването на вътрешна информация, е по-подходяща за надзор на дигиталните активи.
Тази гледна точка се споделя от други представители на индустрията, включително от главния изпълнителен директор на Ripple, който се противопостави на подхода на SEC към регулирането на криптовалутите. Както Хоуган, така и ръководството на Ripple са съгласни, че настоящата рамка е не само неадекватна, но и може да задуши напредъка в индустрията, особено с появата на нови блокчейн технологии.
Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.
Съединените щати навлязоха в ключова седмица за крипто индустрията, тъй като законодателите и защитниците на дигиталните активи се подготвят за това, което се нарича „“Крипто седмица“.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.