В неотдавнашно интервю за CEO Today главният изпълнителен директор на Apple Тим Кук сподели, че през последните три години лично държи Биткойн.
Кук подчерта, че това решение е изцяло лично и не е свързано с корпоративната стратегия на Apple. Той уточни, че технологичният гигант няма намерение да включва криптовалути в дейността си, било то чрез платежни системи или корпоративни инвестиции, в обозримо бъдеще.
Макар да признава потенциала на Биткойн, Кук отбеляза, че Apple дава приоритет на основните си бизнес области, като смартфони, компютри, носими устройства и свързаните с тях услуги.
Той изтъкна внимателния подход на компанията към нововъзникващите технологии, като предпочете да запази фокуса върху своята утвърдена продуктова екосистема. Въпреки че Apple поддържа портфейли за криптовалути и блокчейн приложения чрез своя App Store, компанията не планира да задълбочи участието си в крипто пространството.
За разлика от фирми като Tesla, които по-открито възприемат Биткойн, стратегията на Apple отразява нейния акцент върху стабилността и сигурността – ключови стълбове на идентичността на марката ѝ. Забележките на Кук разкриват личния му интерес към Биткойн, като същевременно засилват предпазливия подход на Apple към нестабилния свят на криптовалутите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Според изпълнителния директор Майкъл Сейлър, гигантът в Биткойн сферата Strategy е добавил още 4,980 BTC към резервите си с покупка на стойност приблизително $531.9 милиона.
Чарлз Едуардс, основател и главен изпълнителен директор на Capriole Investments, предложи нова перспектива за забавеното движение на цената на Биткойн в близост до границата от $100,000, въпреки нарастващия ентусиазъм от страна на институционалните инвеститори.