В постоянно разрастващото се крипто и блокчейн пространство децентрализираните мрежи за физическа инфраструктура (DePINs) бързо променят начина, по който физическата и дигиталната инфраструктура си взаимодействат чрез Web3 технологиите.
През изминалата година глобални компании от висш ешелон започнаха да използват DePIN, за да подобрят достъпа до услуги, моделите на собственост и сигурността на мрежата.
Тези мрежи използват собствени токени или криптовалути, за да насърчават участието и да поддържат различни инфраструктурни системи, включително телекомуникационни.
Анализаторите прогнозират, че една водеща DePIN компания може да стане толкова значима, колкото Amazon Web Services в следващата пазарна фаза.
На 9 септември Lufthansa и Deutsche Telekom обявиха участието си в мрежата Peaq, стартирайки блокчейн възли. Тези възли, чиято обща стойност е над $170 милиарда, ще играят ключова роля в предстоящото стартиране на мрежата, предвидено за края на септември.
Участието на големи корпорации в управлението на тези възли е от решаващо значение за поддържане на децентрализирания характер на блокчейн и за подпомагане на растежа му. Това участие се разглежда като важна стъпка към интегрирането на DePIN в основните корпоративни приложения.
Lido може скоро да промени начина, по който се вземат решения в рамките на своята екосистема. Ново предложение, LIP-28, представено на 8 май, има за цел да даде на притежателите на стейкнати Етериум токени (stETH) правото да се противопоставят на потенциално вредни решения, взети от гласуващите с LDO токени.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин призова за основна промяна на дизайна на блокчейна, предупреждавайки, че нарастващата сложност на мрежата застрашава нейния дългосрочен успех.