Oдиторската и консултантска фирма Deloitte, част от "Големите четири", очерта пет основни области за развитие на блокчейн технологията, за да се постигне масово приемане, според проучване, публикувано на 28-ми септември.
Според Deloitte, за да бъде приета от предприятията в масов мащаб, блокчейн технологията трябва да преодолее пет основни препятствия – възможността за продължителни операции, липса на стандартизация, скъпоструващи и сложни блокчейн приложения, регулаторна несигурност, както и липса на сътрудничество между фирми, свързани с блокчейн.
Идентифицирайки района, който се нуждае от най-голямо развитие, Deloitte изтъкна проблема с евентуалните оперативни закъснения в мрежата на разпределения ledger. Компанията подчерта, че бавната скорост на транзакциите е една от основните причини много играчи да избегнат блокчейн като технология, която може да бъде приложена в „мащабни приложения“.
Консултантският гигант цитира факта, че в GitHub има над 6 500 активни блокчейн проекти, като повечето от тях се основават на различни протоколи, консенсуси, мерки за неприкосновеност на личния живот, както и на различни езици за кодиране.
Сред останалите области за развитие, Deloitte изброи необходимостта от намаляване на разходите и сложността на мрежовите операции, значението на регулациите, подкрепящи иновациите, както и ключовата роля на сътрудничеството между фирмите, свързани с блокчейн.
От гледна точка на разходите и сложността на нововъзникващите технологии, Deloitte се позова на големите технологични гиганти като Amazon, IBM и Microsoft, които според съобщенията са представили по-сложни реализации на блокчейн, използвайки облачна технология, както и са допринесли за подобряване на разходите за операции извършвани на блокчейн.
Сред най-сложните проблеми около регулацията на тази нова технология, компанията изтъкна трудността при регулирането на интелигентни договори, които не съвпадат непременно със съществуващите рамки.
В последната точка на доклада се подчертава значението на сътрудничеството между фирмите, свързани с блокчейн, за да се даде тласък на новото внедряване на технологията, както и да се осигури по-добро образование в тази сфера. Компанията казва, че нарастващият брой блокчейн консорциуми, като R3, е „бичи знак“, защото „стойността на блокчейн мрежата се увеличава с броя на потребителите“.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.
Инвеститорското настроение се подобри тази седмица, след като пазарите отбелязаха ръст благодарение на облекчаването на търговските напрежения, по-ниските данни за инфлацията и силния импулс от технологичния и крипто сектор. Въпреки че глобалната несигурност остава, редица фактори за покачване на цените възродиха оптимизма в различните класове активи.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.