САЩ, Швейцария и Сингапур бяха класирани като топ три "най-благоприятни" страни за стартиране на ICO проекти според американската медия Cointelegraph.
Докладът подчертава, че САЩ са най-благоприятната страна за ICO, като общо 30 компании са стартирали в тази област. Втората страна е Швейцария, която отговаря за половината от проектите, докато Сингапур е на трето място
с 11 проекта.
Докладът също така включва Русия, Естония и Обединеното kралство като едни от най-обещаващите страни за финансиране на криптопроекти.
Cointelegraph съобщи, че миналата седмица,най-големият месец за инвестиции в ICO се е състоял само преди четири месеца.
Обемите на ICO проектите са достигнали нови рекорди през първата половина на 2018 г., което е вече два пъти по-голямо от това през цялата година от 2017 г.
Като водещо място за провеждане на най-големите международни организации за ICO и крипто проекти, САЩ продължават да се борят срещу случаи на незаконна дейност в тази сфера.
По-рано тази седмица Съветът за държавни ценни книжа в Тексас (SSB) издаде заповед за прекратяване действията на мрежа от фирми, свързани с криптовалути, за които се твърди, че са обвинени в предлагане на измамни крипто инвестиции на държавните жители.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.