На 13-ти април Даниел Петканов сподели клип в своя Youtube канал, в който адресира въпросите на аудиторията по отношение на един от предните му клипове.
В оригиналния клип, който отразихме по-рано, Лудият Репортер говори за инвестицията си в криптовалути, какво го е тласнало към това и как в крайна сметка е успял да инвестира. Много хора, включително българската Youtube личност Любомир Жечев, бяха скептични към клипа, предполагайки, че видеото е било реклама на крипто борса. Мнозина критикуваха и реториката, използвана в клипа, и обвиниха Петканов, че няма действителна инвестиция в крипто.
В новия си клип, Лудият Репортер отговаря на два въпроса, както самият той посочва:
1 – Направил ли е реклама?
2 – Инвестирал ли е той в криптовалути?
Даниел Петканов потвърди, че не е взимал пари за реклама от българска борса. Той подчертава, че са му звъннали за съвместна работа след като клипът е породил силна реакция и даде уверение, че ще извести аудиторията, ако реши да работи с въпросната платформа.
Лудият репортер след това показа скрийншоти на транзакции в Binance с дати, суми в USDT и суми в изходящите криптовалути.
След това, той показа и портфейла си в ‘Earn’ секцията на борсата, където той е заключил своето крипто, за да трупа лихви чрез стейкинг, както демонстрира по-нататък във видеото.
Очевидно репортерът продължава да трупа крипто активи (1INCH, OGN, ADA, DOT), но той отговорно каза:
Можете да видите, че имам нови валути, защото аз не спирам да инвестирам. Но това не означава, че Вие трябва да слушате и да взимате пример от мен, напротив – недейте да ивнестирате в криптовалути! Много е опасно, ще загубите парите си, има – разбира се – много голяма такава вероятност. Не е задължително, но има огромна такава вероятност, така че не искам никой от вас да пострада и аз, пак казвам, да нося отговорност за това.
Даниел Петканов бе скрил общата сума, с която разполага в сметката си, но предвид историята на транзакциите и балансите дадени, всеки би могъл да изчисли колко е приблизителната стойност на сметката му.
Репортерът след това се ангажира да развенчае популярен документ, циркулиращ по социалните мрежи. Той представлява таблица, в която се дава информация по отношение на това кои банки допускат трансфери към и от различните крипто борси. Изглежда информацията в документа не е особено правилна, както посочи Даниел Петканов. От CryptoDnes сме подали запитване към Revolut за трансфери от платформата им към крипто борси, но към момента не сме получили отговор. Въпреки че циркулират слухове, че официално не извършват такива трансфери, ние сме попадали само на анекдоти, нищо което твърдо да докаже, че дигиталната банка не извършва такива трансфери.
Повечето български банки изглежда не склонни да извършват трансфери към тези борси, като някои приемат трансфери от тях.
Едно е сигурно – както подчерта Лудият репортер – криптовалутите са по-актуални от всякога.
Сътрудничеството между Доналд Тръмп и Илон Мъск привлича вниманието на целия свят, тъй като двамата са решили да преосмислят американския политически и икономически пейзаж.
VanEck подаде предложение до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) за своя нов ETF „On-chain Economy“, чиято цел е да осигури експозиция към екосистемата на дигиталните активи, без да инвестира директно в криптовалути.
Последните 2 дни възвърнаха бичия оптимизъм, като общата пазарна капитализация се върна на ниво от $3.52 трилиона
На 15 януари Министерството на правосъдието на САЩ обяви, че BitMEX и нейната компания майка HDR Global Trading Limited са глобени със $100 милиона за нарушения на Закона за банковата тайна (Bank Secrecy Act – BSA).