Миналата неделя църквата Back Bay в Св. Мартин, Мисисипи, стана първата известна южнобаптистка църква, предлагаща криптовалута като метод за дарение, според Baptist Press.
Пастор Адам Бенет, родом от крайбрежието на Персийския залив в Мисисипи, който е на пълно работно време от 2005 г., представи крипто като възможност за дарение, наред с по-традиционните канали.
„Това не е нормално [в църквите] днес, но може да бъде в бъдеще, тъй като все повече хора се интересуват от криптовалутите„, според Бенет, самоопределил се фен на технологиите, който освен Биткойн (BTC), реши да включи Етериум (ETH) , както и Биткойн Кеш (BCH), стабилната монета DAI, Dogecoin (DOGE), Лайткойн (LTC) и USD Coin (USDC) като опция за дарение.
„Говорих с няколко други хора в църквата, които се интересуваха от крипто, което прерасна в дискусия за това„, каза Бенет пред Baptist Press.
„Тогава направих проучване и установих, че Армията на спасението го приема. Погледнах в тяхната платформа и в крайна сметка реших да използвам друга за нас“, продължи той, като същевременно насърчи другите да направят свои собствени обширни проучвания, преди да последват примера им.
„Една от причините Back Bay да направи това е, защото аз съм [отдавна в пространството] и обичам да съм част от новите технологии. Но имаме и други хора, които са инвестирани в крипто. Искаме да вземем част от нашите активи, които сме инвестирали, да видим, че те повишават стойността си и да ги дарим на църквата„, обясни Бенет
„Това е актив. Така че, ако някой иска да дари на нашата църква, както би направил с парцел земя, може. Тогава можем да го продадем и да използваме тези пари за Божията мисия„, каза пасторът, който вярва, че крипто може да помогне при предоставянето на помощ в страни с проблемни или временно затруднени финансови системи.
„Вече има организации с нестопанска цел, които използват крипто за прехвърляне на стойност от една държава в друга„, каза той, добавяйки, че „транзакциите в някои страни от третия свят не могат да се случат бързо и евтино„.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Католическа църква започва да приема Биткойн
Бенет посочи, че тези организации с нестопанска цел използват крипто за ефективно получаване на финансиране за проекти като изграждане на кладенци.
„За мисионерска работа имаме хора, които са в някои от тези области„, каза той.
„Можем да им осигурим пари бързо, в рамките на минути или дори секунди, срещу много малка такса от може би стотни от цента. След това те биха прехвърлили във всяка валута, от която се нуждаят, за да извършват сделки на място„, заключи Бенет.
Измина почти една година, откакто на 11 януари в САЩ започнаха да се предлагат спот Биткойн ETF.
На 10 декември Шактиканта Дас завърши мандата си като управител на Резервната банка на Индия (RBI) и се възползва от възможността да изтъкне трайната си визия за индийската икономика, подчертавайки по-специално ролята на дигиталните иновации.
Биткойн (BTC) възвърна инерцията си и се търгува на цена от $100,582, след като за кратко се понижи до $94,000 по-рано тази седмица.
Делото за несъстоятелност на FTX продължава да се развива със значителни промени, тъй като последните документи разкриват възстановяването на милиони от политически дарения, направени от борсата.