Crypto.com публикува доклад, който подчертава ключови събития през тази година, като също така дава прогнози за 2022 г.
Прогнозите засягат няколко процъфтяващи сектора. Но може би най-интересното е призивът, че броят на глобалните потребители на криптовалути ще достигне 1 милиард до края на 2022 г. Много експерти са съгласни, че масовото приемане се е насочило само в една посока, но тази цел все още е амбициозна.
Имайки това предвид, каква е обосновката зад разсъжденията на Crypto.com?
Миналата седмица анализаторът Ларк Дейвис публикува графика, показваща процента на приемане на интернет спрямо крипто. Графиката, когато се наслагва, като се вземат предвид различни времеви линии (тъй като интернет стартира много преди криптовалутата), показва висока степен на симетрия.
This chart is awesome!!!
Acording to Coinbase, #crypto to hit 1 billion users within 5 years from a current 200 million! pic.twitter.com/4aYXOlIikV
— Lark Davis (@TheCryptoLark) December 17, 2021
Въз основа на това, което е известно за приемането на интернет, анализаторите прогнозират, че глобалните потребители на крипто ще достигнат 1 милиард през следващите пет години. Въз основа на приблизително 200 милиона настоящи потребители, това представлява приблизително петкратно увеличение до 2026 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето с колко крипто компании работи платежния гигант Visa
Достигането на 1 милиард потребители до края на следващата година не изглежда толкова сигурно. Въз основа на горната графика, в края на 2022 г. трябва да има около 400-500 милиона потребители.
Независимо от това, обосновавайки позицията си, борсата твърди, че през 2022 г. ще се види като цяло по-отворена позиция към криптовалутите – която ще доведе до достигане на по-масово приемане.
Това е така, защото те очакват развитите нации най-накрая да създадат изрични законови и данъчни рамки за криптовалутите. Те също така виждат нарастващата инфлация като попътен вятър за приемането на дигиталните активи.
Crypto.com също така дава няколко други прогнози за следващата година, всички от които подкрепят идеята за засилено приемане или напредване на развитието в сектора на криптовалутите.
Като се има предвид, че първите крипто ETF (в САЩ) бяха одобрени през 2021 г., фирмата вижда по-голяма интеграция на криптовалутите с традиционното финансиране, стояща зад алтернативния клас активи. В резултат на това установените фирми ще засилят връзките си с крипто борсите.
Традиционни банки и финансови къщи като Morgan Stanley, Citi, Goldman Sachs, JP Morgan, E&Y, Bank of America и Credit Suisse търсят партньорства с крипто борси, за да интегрират крипто в основните си услуги от плащания до преводи и инвестиции.
Въпреки че някои имат съмнения относно метавселената и Web3, Crypto.com вижда, че в тази област, особено GameFi, Play-to-Earn и NFT, продължават да се представят силно.
Не Изпускай: Рей Далио коментира Биткойн (BTC) и Dogecoin (DOGE)
Оперативната съвместимост и междуверижните DeFi протоколи ще се развият, слагайки край на господството на Етериум в сектора на децентрализираното финансиране.
Част от прогнозата твърди, че децентрализираните автономни организации (DAO) ще се разширят отвъд крипто. На практика ще бъдат признати като начин за прилагане на протоколи за управление в света на Web3.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.