Децентрализираният финансов протокол Crema Finance е успял да върне откраднатите си средства.
Базираният на Solana децентрализиран финансов протокол Crema Finance наскоро обяви, че е успял да постигне споразумение с хакера, който миналата седмица източи криптовалута от платформата на стойност $8.78 милиона с помощта на атака за светкавични заеми.
Както съобщихме от CryptoDnes, Crema Finance беше принудена да спре услугите си за ликвидност в резултат на хакерската атака.
Екипът, който стои зад протокола, веднага предложи на нападателя щедра награда от $800,000, преди да се свърже с правоприлагащите органи и да започне разследване.
Блокчейн проектът започна да работи с водещи фирми за сигурност в бранша, за да наблюдава средствата на нападателя. Хакерът успя да договори много по-голяма награда в размер на 45,455 SOL токена (приблизително $1.7 милиона към момента на писане). В замяна на това те върнаха откраднатите криптовалути на стойност приблизително $7.6 милиона.
НЕ ПРОПУСКАЙ: Тим Дрейпър предвижда голямо движение за Биткойн на фона на слабостта на долара
След като е постигнал сделка с нападателя, Cream Finance твърди, че планът за компенсации ще бъде представен през следващите два дни.
През август миналата година нападателят, стоящ зад хака на Poly Network, в крайна сметка се съгласи да върне откраднатите средства на стойност около $610 милиона след седмици на преговори.
„Mr. White Hat“ не обясни обоснова действията си, но е вероятно този, който стои зад атаката, просто да е искал да даде на закъсалия DeFi протокол един необходим урок.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.